TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PKS Lubin przerywa przetarg na 25 autobusów na CNG
INFOBUS.PL - Opublikowano: 21.05.2019 14:00:27
fot. Konrad Bek, phototrans.pl

Wygląda na to, że póki co nic nie wyjdzie z zakupu 25 autobusów gazowych przez PKS Lubin. Wczoraj, 20 maja przewoźnik poinformował o anulowaniu zapytania ofertowego, które miało pomóc wyłonić dostawcę tych pojazdów.

Unia da?
Przypomnijmy, że na zakup krótkich gazowców PKS chciał pozyskać dofinansowanie unijne. Miały to być środki z dolnośląskiego RPO. Jeśli grant zostałby przyznany to przewoźnik stałby się największym i jedynym użytkownikiem na Dolnym Śląsku autobusów gazowych. Jednocześnie byłby to największy od kilku lat jednorazowy zakup nowych pojazdów przez lubiński PKS. W 2011 i 2012 r. przewoźnik wzbogacił się o 19 MAN-ów NL283 Lion's City.

Nowe autobusy – oczywiście pod warunkiem przyznania PKS dofinansowania – planowano, że pojawią się na drogach powiatu lubińskiego najprawdopodobniej w kwietniu lub maju przyszłego roku. Miały one wozić pasażerów zarówno w samym Lubinie, jak i w całym powiecie lubińskim, czyli na wszystkich trasach obsługiwanych przez Lubińskie Przewozy Pasażerskie.

Poszukiwanie dostawcy gazowych "dwunastek" PKS rozpoczął pod koniec kwietnia. Spółkę interesowały w pełni niskopodgłowe konstrukcje z nadwoziami o długości 11,5 – 12,4 m, szerokości do 2,55 m i nie wyższe niż 3,4 m. Każdy miał umożliwiać podróż min. 85 pasażerom, w tym nie mniej niż 29 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład miał być zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2.

Pojazdy musiały być napędzane silnikami gazowymi, które spełniają normę Euro 6. Muzą to być jednostki o pojemności min. 7,5 l. Nie mogły być one słabsze niż 200 kW i osiągać min. 1100 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Miały zostać zblokowane z automatycznymi, przynajmniej pięciobiegowymi skrzyniami biegów. Przekładnia musiała posiadać oprogramowanie umożliwiające optymalizację zużycia paliwa. Dodatkowo PKS premiował autobusy posiadające funkcję start-stop w trakcie postojów oraz układ hamowania rekuperacyjnego.

Akcja: anulowanie
Oferentów w lubińskim zapytaniu ofertowym mieliśmy poznać 28 maja. Tak się jednak nie stanie. Wczoraj dosyć nieoczekiwanie PKS anulował postępowanie. W piśmie zawierającym tą informację podano:

"Zamawiający informuje, że w związku z ogłoszonym zapytaniem ofertowym do Zamawiającego wpłynęły wnioski o zmianę treści zapytania ofertowego oraz szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia. Zamawiający nie publikuje treści pytań oraz nie będzie na nie odpowiadał z powodu anulowania postępowania w dniu 20 maja 2019 r."

Czy czeka więc nas powtórka lubińskiego przetargu wraz z korektą pewnych wymagań? W tej chwili trudno jednoznacznie o tym przesądzać.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
PKS Lubin
CNG
unia
RPO
Dolnośląskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....