TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PKS Bielsko-Biała z kolejnymi Solarisami. Z drugiej ręki
INFOBUS.PL - Opublikowano: 23.01.2020 16:00:14
fot. Beskidzka Komunikacja / PKS Bielsko-Biała, facebook.com

PKS Bielsko-Biała zwiększa swoją liniową flotę, która obsługuje połączenia na terenie Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego. Przewoźnik pozyskał sprowadzone z Niemiec cztery Solarisy Urbino 12.

Autobusy zostały wyprodukowane producenta z Bolechowa w 2007 r. Przez 13 lat jeździły w Niemczech pod banderą jednego z operatorów, który obsługuje linie w Monachium i jego okolicach. Były regularnie serwisowane przez firmę z podpoznańskiego Bolechowa.

Wszystkie autobusy posiadają klimatyzację i układ drzwi 2-2-0. Jeden pojazd może pomieścić 93 pasażerów, w tym 40 na fotelach Ster 6MS. Z niskiej podłogi jest dostępnych 16 siedzeń, bo w Niemczech jest dosyć powszechne. Autobusy są klimatyzowane.

Koszt zakupu jednego autobusu wyniósł 115 000 PLN netto. Zanim Solarisy ruszą na liniez BZPG zostaną poddane przez PKS pewnym modyfikacją. Zapewne zmienione zostanie malowanie, system informacji pasażerskiej i poboru opłat.

Czekają na gazowce
Połowa z 26 kupionych przez bielski PKS autobusów Solaris napędzanych sprężonym gazem ziemnym (CNG) trafi najdalej w czerwcu br. do przewoźnika – powiedział 20 stycznia Radosław Ostałkiewicz, prezes Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego, do którego należy PKS.

"Pierwsze autobusy zostały już wyprodukowane. Będą lakierowane. Termin dostarczenia wypada w czerwcu i zostanie dotrzymany. Być może uda się nawet go skrócić. Nie chcę zapeszać, ale możliwe, że pierwszych 13 autobusów otrzymamy już w kwietniu lub maju. Konkretnie będziemy to wiedzieli w drugiej połowie marca, po wizycie w firmie produkującej Solarisy" – powiedział w rozmowie z PAP Radosław Ostałkiewicz, przewodniczący BZPG.

Nie tylko taborowe nowości
Jeszcze niedawno autobusy PKS Bielsko-Biała prezentowały tylko docelowy kierunek. Od początku stycznia jest inaczej. Na pojazdach pojawiają się nowe numery danej linii, co dla wielu pasażerów jest sporym ułatwieniem.

Linie autobusowe PKS ponumerowano od 101 do 160, a określone numery mają kursować przez te same miejscowości. Przykładowo linie od 101 do 104 jeżdżą do lub przez gminę Bestwina. – Dzięki wprowadzeniu numeracji system będzie bardziej przejrzysty, czytelny i zrozumiały – nie tylko dla mieszkańców powiatu bielskiego, ale i dla przyjezdnych – zapewnia Komunikacja Beskidzka.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
linie
PKS Bielsko-Biała
BZPG
Solaris
używane
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....