TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PKM Tychy podpisał umowę z Autosanem
INFOBUS.PL - Opublikowano: 07.08.2019 16:00:11
fot. tychy.pl

20 Autosanów na gaz ziemny zasili flotę autobusową PKM Tychy. Umowę na dostawę pojazdów podpisali dziś, 7 sierpnia prezydent Tychów Andrzej Dziuba, prezes PKM Tychy Miłosz Stec i prezes Autosanu Eugeniusz Szymonik.

Jest to ostatni zakup autobusów w ramach realizowanego od kilku lat projektu z dofinansowaniem unijnym, o wartości ok. 160 mln zł. Jego częścią jest też trwająca właśnie przebudowa zajezdni autobusowej, która ma zakończyć się w pierwszej połowie przyszłego roku. Natomiast wymiana taboru na ekologiczny kończy się z chwilą zakupu 20 Autosanów.

"Ta umowa kończy pewien etap" – mówił prezydent Andrzej Dziuba. – "Kilkanaście lat temu podjęliśmy decyzję o systematycznym przechodzeniu na autobusy na gaz ziemny, które są uważane za bezemisyjne. Po dostarczeniu wszystkich zamówionych autobusów będziemy mieli 100 procent taboru na gaz ziemny. Będziemy pierwszym takim miastem w Polsce."

Prezes Autosan Sp. z o.o. Eugeniusz Szymonik zachwalał walory zakupionych przez Tychy pojazdów.

"Produkujemy autobusy które są w pierwszej lidze światowej pod względem technicznym, są to autobusy z najwyższej półki" – mówił. – "Nie produkujemy jeszcze autobusów elektrycznych, ale nasze autobusy na gaz ziemny emitują w rzeczywistości mniej dwutlenku węgla niż elektryczne, zasilane prądem z elektrowni węglowych" – podkreślał. – "Wydzielają jedynie wodę i “czysty" dwutlenek węgla, bez substancji trujących, jakie emitują nawet najnowocześniejsze silniki diesla. Można powiedzieć, że autobusy w Tychach w ogóle nie będą emitowały już żadnych substancji szkodliwych."

Autosan za realizację tyskiego gazowego zamówienia zainkasuje 24 772 569 PLN netto. Cena jednostkowa gazowego SanCity 12LF wyniesie więc 1 007 015 PLN netto. Autobusy będą objęte dwuletnią gwarancją całopojazdową. W tej sytuacji PKM należy pogratulować bardzo przyzwoitej ceny. 

Tyskie Autosany będą posiadać klimatyzację z funkcją rozdzielenia pracy osobno na przestrzeń pasażerską i kabinę kierowcy. Moc agregatu ma być nie mniejsza niż 21 kW. Naturalna wentylacja ma być zapewniona przez wywietrzniki dachowe oraz przynajmniej sześć okien przesuwnych. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji gniazdka z portami USB. Nie zabraknie oczywiście także monitoringu. Niektóre autobusy będą wyposażone w urządzenia do zliczania potoków pasażerskich. 

Zgodnie z wymaganiami PKM w każdym gazowym "bocianie" zamontowane zostaną trzy zewnętrzne wyświetlacze diodowe o wysokiej rozdzielczości. W środku znajdą się dwie tablice- jedna LED o rozdzielczości 120 x 16 pkt oraz LCD o przekątnej 23". Do tego oczywiście autobusy muszą posiadać GPS. Pojazdy będą przystosowane do montażu urządzeń ŚKUP.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
PKM Tychy
Autosan
CNG

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....