TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PKM Sosnowiec chce więcej elektrobusów
INFOBUS.PL - Opublikowano: 02.05.2019 14:00:31
fot. Konrad Bek, phototrans.pl

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu chce kupić kolejne elektrobusy. Spółka chce się do tego przygotować i szuka firmy, która stworzy koncepcję montażu i uruchomienia ładowarek.

PKM zaprasza do złożenia oferty na wykonanie programu funkcjonalno - użytkowego w celu zakupu i zainstalowania infrastruktury do ładowania autobusów elektrycznych dla potrzeb realizacji projektu pn. ''Czyste niebo nad Zagłębiem - zakup autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ładowania''.

W ramach projektu przewidziany jest:

  • zakup 14 nowych autobusów elektrycznych.
  • zakup 2 sztuk ładowarek pantografowych o mocy 250 kW (zlokalizowanych na terenie zajezdni Zagórze przy ulicy Lenartowicza 73 w Sosnowcu).
  • zakup 8 sztuk ładowarek Plug-in o mocy 80 kW (zlokalizowanych na terenie zajezdni Zagórze przy ulicy Lenartowicza 73 w Sosnowcu).
  • zakup 1 sztuki ładowarki pantografowej o mocy 190 kW (zlokalizowanej na dworcu autobusowym przy ulicy Mościckiego w Sosnowcu).
  • dostosowanie instalacji elektroenergetycznej na terenie zajezdni Zagórze przy ulicy Lenartowicza 73 w Sosnowcu dla potrzeb ładowania autobusów elektrycznych.

Termin składania ofert mija 10 maja. Jedynym kryterium wyboru jest cena.

Pasażerowie podpowiedzieli
PKM Sosnowiec przygotowuje się do kolejnych dużych autobusowych zakupów. Przewoźnik chce pozyskać do 2021 roku kolejnych 70 nowych pojazdów. Zanim jednak to nastąpi spółka postanowiła poznać oczekiwania pasażerów- zarówno o już kupionych autobusach jak i tych, które dopiero pozyska.

Niezwykle istotne dla przewoźnika było zdanie środowisk osób z niepełnosprawnością na temat niezbędnego zdaniem tych środowisk wyposażenia. W tym przypadku faktycznie w całości PKM zastosuje wyposażenie autobusów w systemy i urządzenia, które to opisały w ankiecie zamkniętej, środowiska niepełnosprawnych. Bardzo cenną wskazówką przekazaną w ankietach zamkniętych przez respondentów, okazała się spostrzeżenie odnoszące się do wysokość montowanych w autobusach kasowników w miejscach wyznaczonych dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich ,spostrzeżenia te zostaną uwzględnione przy kompletacji zakupowanych autobusów.

Należy tu podkreślić, że wyniki obu ankiet wskazują, że bardzo wysoko ocenionym przez respondentów wyposażeniem, dotychczas przez PKM nieposiadanym jest tapicerka foteli dedykowana dla osób z niepełnosprawnością wykonana w odmiennym kolorze kontrastowym z odpowiednim piktogramem. W związku z powyższym zakupowane autobusu należy wyposażyć ten element.

Przeprowadzone konsultacje społeczne w bardzo dużym stopniu wpłynęły na ostateczny kształt i zakres planowanego do realizacji kolejnego dużego projektu taborowego przez PKM.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
PKM Sosnowiec
elektrobus
ładowarka

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....