TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PKM Jaworzno otwiera trzy klasy patronackie
InfoBus.pl - Opublikowano: 11.09.2019 09:00:27
PKM Jaworzno otwiera klasy patronackie; fot. PKM Jaworzno

Jaworznicki przewoźnik już myśli o przyszłości i rosnących problemach na rynku pracy. Dlatego firma połączyła siły z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych i zaczęła kształcić przyszłe kadry.

2 września - podczas uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego - podpisano trójstronne porozumienie między prezesem PKM Jaworzno, Zbigniewem Nosalem, dyrektorką ZSP nr 3 w Jaworznie, Magdaleną Dygdoń–Kliemt oraz dyrektorem Centrum Kształcenia Praktycznego Tomasz Łakomskim .

-"Nie lubimy stać w miejscu, nie myślimy tylko o "oderwanym dzisiaj" i zawsze przygotowujemy się na przyszłość. Zwłaszcza teraz, gdy świat nowych technologii zmienia się w okamgnieniu, a coraz więcej ludzi zaczyna wybierać zrównoważony transport jako standard codziennego przemieszczania się. - informuje PKM Jaworzno. - Dlatego m.in. ruszamy z projektem Partnerstwo Wiedzy! Połączone siły Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Jaworznie oraz Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie to gwarancja uzyskania wysokich kwalifikacji, zapoznania się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami w komunikacji miejskiej oraz szansa na przeżycie niezwykłej przygody edukacyjnej w jednym z najbardziej rozpoznawalnych ośrodków e-mobilności w Polsce"  - podkreśla PKM Jaworzno.

Razem dla przyszłości

Dzięki edukacyjnemu porozumieniu, uczniowie ZSP nr 3 będą mieli możliwość kształcenia się w klasach patronackich, nad którymi piecze objęło PKM Jaworzno. Aktualnie program obejmuje trzy klasy: III i IV klasa Technikum na kierunku "Technik pojazdów samochodowych" oraz III klasa Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1 na kierunku "Mechanik pojazdów samochodowych".

Czwarta klasa będzie uczyć się zawodu w I semestrze, a klasy trzecie będą uczyły się go przez cały rok, ale w mniejszych grupach.

-"Chcemy wykształcić nowe pokolenie mechatroników. Nasze pojazdy są nowoczesne, uczniowie podczas praktyk będą mogli zapoznać się z nową technologią. Zależy nam także na płynnym połączeniu pokoleń, gdy uczniowie skończą szkolę, będą mogli pracować w PKM Jaworzno - powiedział w lokalnych mediach Maciej Zaremba, rzecznik PKM Jaworzno.

Z kolei Magdalena Dygdoń-Kliemt, dyrektorka ZSP nr 3 w Jaworznie - zapowiedziała, że w przyszłości podobne klasy patronackie PKM Jaworzno obejmą również młodsze klasy. Póki co uczniowie muszą odbyć zajęcia, na których zyskają wiedzę teoretyczną.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
edukacja
PKM Jaworzno

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....