TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pilawa bierze Irizary! Umowa podpisana
INFOBUS.PL - Opublikowano: 03.06.2019 16:00:59
Pilawa bierze Irizary. Umowa podpisana

Pilawa kupi dwa autobusy marki Irizar. To efekt umowy, którą miasto podpisało z dealerem hiszpańskiej marki, firmą Wanicki z Mogilan 24 maja. Nowe Irizary, w tym debiutująca w Polsce hybryda powinny pojawić się w Pilawie jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, że Pilawa na początku marca ogłosiła przetarg na dostawę dwóch nowych autobusów. Dzięki niej mają zostać przekazane miastu dwa typy pojazdów. Pierwszym była hybryda z nadwoziem długim na 12 - 12,7 m, nie szerszym niż 2,55 m i nie wyższym niż 3,3 m. Musi on umożliwiać podróż min. 60 pasażerom, w tym nie mniej niż 38 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład będzie zapewniony przez dwa wejścia w układzie 2-2-0.

Z kolei autokar dla mazowieckiego miasta ma być wysokopodłogową konstrukcją. Jego nadwozie ma charakteryzować się wymiarami podobnymi do hybrydy, ale z jedną różnicą. Nie może być on bowiem wyższy niż 3,8 m. Na pokład zabierze min. 60 pasażerów, w tym 50 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład będzie zapewniony przez również dwa wejścia, ale już w układzie 1-1-0.

Szczegółowo wymagania miasta wobec nowych nabytków opisaliśmy tutaj. Dostawa ma być zrealizowana bardzo szybko. Urzędnicy chcą bowiem dysponować obydwoma autobusami w ciągu maksymalnie 150 dni od podpisania umowy.

Podwójny debiut Irizara w Polsce
Do 17 kwietnia miasto czekało na oferty. Na hybrydowo-autokarowe zakupy dysponowali budżetem w wysokości 2 001 200 PLN brutto. To oznacza, że średni koszt pozyskania jednego autobusu przyjęli na poziomie nie większym niż 813 496 PLN netto. W ramach postępowania wpłynęła tylko jedna oferta, ale od kogo!

W przetargu wzięła udział firma Wanicki z Mogilan, czyli dealer hiszpańskiej marki Irizar. Oferta opiewała na kwotę 3 075 000 PLN brutto. To oznacza, że średnia cena jednostkowa autobusu dla Pilawy to 1 250 000 PLN netto.

Równie ciekawie prezentowała się lista autobusów, które dla Pilawy zaoferował Wanicki. Z autokarów zaproponowano model Irizar i6. Z kolei hybryda to absolutny debiut sprzedażowy w Polsce. Mowa bowiem o hybrydowym i3LE.

22 maja Pilawa zaakceptowała ofertę Wanickiego. Dwa dni później, 24 maja miasto podpisało umowę z polskim dealerem Irizara. A zatem możemy się śmiało spodziewać dostawy po wakacjach. Tym samym debiut miejskiego autobusu Irizara w Polsce stał się faktem. To niespodzianka przez wielkie "N".


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
Pilawa
UM
Irizar
Wanicki
hybryda
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....