TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Piła wybiera 13 Solarisów. Hybrydy i diesle
INFOBUS.PL - Opublikowano: 24.09.2019 17:00:53
fot. MZK Piła, facebook.com

Mamy rozstrzygnięcie przetargu na 13 nowych autobusów dla Piły. Bez niespodzianki. Dziś, 24 września miasto poinformowało, że przystało na ofertę Solarisa. Dodatkowe pieniądze się znalazły.

Pilskie wymagania
Przypomnijmy, że pilski magistrat prowadził od połowy lipca dwuczęściowe postępowanie na zakup łącznie 13 nowych autobusów klasy MAXI. Przedmiotem pierwszego zadania jest dostawa siedmiu sztuk fabrycznie nowych, jednoczłonowych autobusów niskopodłogowych z napędem hybrydowym dla potrzeb komunikacji autobusowej.

Mają to być konstrukcje o długości całkowitej od 11,8 do 12,2 m, szerokości 2,4 - 2,55 m i wysokości całkowitej maks. 3,3 m (wraz z urządzeniami klimatyzacyjnymi). Każdy autobus musi posiadać co najmniej 85 miejsc, z tego co najmniej 25 miejsc siedzących i co najmniej 10 dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Wszystkie hybrydy mają trafić do Piły najpóźniej do końca października 2020 r.

Z kolei przedmiotem części drugiej zamówienia jest dostawa sześciu sztuk fabrycznie nowych, jednoczłonowych autobusów niskopodłogowych napędzanych silnikiem diesla Euro 6 dla potrzeb komunikacji autobusowej. Chodzi o pojazdy z nadwoziami o długości całkowitej 11,8 - 12,2 m, szerokości 2,4 - 2,55 m i wysokości całkowitej maks. 3,2 m (wraz z urządzeniami klimatyzacyjnymi).

Każdy musi posiadać co najmniej 90 miejsc, z tego co najmniej 25 miejsc siedzących i co najmniej 10 dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Zamknięcie dostaw w tym zadaniu przewidziane jest najpóźniej na koniec sierpnia 2020 r.

Szczegółowo wymaganiom Piły wobec nowych nabytków przyjrzeliśmy się tutaj.

23 sierpnia minął termin składania ofert. Na zakupy miasto przygotowało nieco ponad 18,68 mln PLN brutto. Na największe zadanie, czyli hybrydy przewidziano budżet w wysokości 12 465 558 PLN brutto, co daje 1 447 800 PLN netto za autobus. Z kolei na diesle Piła dysponuje sumą w wysokości 6 215 908,32 PLN brutto. A to daje wycenę w wysokości 842 264 PLN netto za spalinową "dwunastkę". Przy takich szacunkach nic dziwnego, że obie otwarte miesiąc temu oferty nieznacznie przewyższały te kwoty.

Akcja-akceptacja
Obie przedstawił Solaris. W części hybrydowej propozycja producenta z Bolechowa wyniosła 12 613 650 PLN brutto. A to dało cenę jednostkową w wysokości 1 465 000 PLN netto. Każdy z hybrydpwych "jamników" byłby objęty gwarancją całopojazdową na 37 miesięcy.

Z kolei za sześć autobusów z silnikami diesla Solaris proponował 6 856 020,00 PLN brutto. To z kolei dało cenę Nowego Urbino 12 w wersji pilskiej i z kompletem downsizingowym w wysokości 929 000 PLN netto. Dodatkowo każdy autobus będzie miał gwarancję całopojazdową na 42 miesiące.

Pozostało czekać na ruch miasta. Do hybryd wiele nie brakowało, natomiast na dieslach zaniżono wycenę. To jednak nie zraziło miasta i dodatkowa gotówka się znalazła. Dziś magistrat oficjalnie zaakceptował ofertę Solarisa. Czekamy więc już tylko na umowę i będzie można zaczynać odliczanie do kolejnych "jamników" w Pile. A te będą w przyszłym roku stanowiły 100% floty MZK.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Piła
UM
MZK Piła
Solaris
hybryda
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....