TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Piętrowy autobus przyjedzie do Słupska! Na czas ETZT
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.09.2020 17:00:38
Piętrowy autobus przyjedzie do Słupska! Na czas ETZT; fot. ZIM Słupsk

W tym roku Słupsk obchodzi 110-lecie funkcjonowania komunikacji miejskiej i z tej okazji przygotował dla mieszkańców niezwykłe wydarzenie. 

-"Wszyscy wiemy, że po słupskich drogach kiedyś jeździły trolejbusy, a dawniej tramwaje. Kiedyś jeden z prywatnych przewoźników używał takiego autobusu, ale teraz będziemy mieli okazję spotkać piętrusa w ramach komunikacji miejskiej! Z okazji wspomnianego Jubileuszu, a także Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, w ramach którego promujemy proekologiczne formy poruszania się, w tym korzystanie z transportu publicznego, mamy dla Was niespodziankę. Od soboty do wtorku (19 – 22 września) zobaczycie na naszych drogach linię 1A, która będzie obsługiwana autobusem piętrowym marki MAN" – zapowiada słupski magistrat.

Organizatorami kursów piętrowego autobusu są Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku, Miejski Zakład Komunikacji w Słupsku oraz PKS Gdańsk, który wypożyczył pojazd

-"Niewątpliwie, to będzie wydarzenie na dużą skalę, ponieważ wykorzystanie piętrusa w komunikacji miejskiej to rzadkość. Spodziewamy się, że szczególnie górny pokład autobusu będzie cieszył się dużą popularnością wśród dzieci, ale mamy nadzieję, że także wśród dorosłych. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z tej formy transporty – ciekawa, pozytywna propozycja, trochę przełamania i rutyny w codziennym życiu i tak zwykłej czynności jaką jest przemieszczanie się – na pewno przyniesie dużo frajdy" – zapowiada ZIM w Słupsku.

Jego Wysokość MAN Lion`s City DD

Autobus , który zobaczymy jutro w Słupsku to niskopodłogowy, klimatyzowany i przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych MAN Lion`s City DD. Na górny pokład prowadzą dwie klatki schodowe: pierwsza za kabiną kierowcy, druga na końcu pojazdu. Górny pokład pojazdu przeznaczony jest wyłącznie dla pasażerów podróżujących na miejscach siedzących.

Jego pojemność to 130 pasażerów, w tym 84 na miejscach siedzących. Pojazd napędza silnik o mocy 310 KM, spełniający normę czystości spalin Euro 5.

Identyczne piętrusy można zobaczyć w Berlinie, gdzie stały się jednym z symboli stolicy Niemiec. W szczytowym momencie przedsiębiorstwo komunikacyjne BVG eksploatowało ponad 400 sztuk pojazdów MAN Lion's City DD!

Słupska linia A1

Okolicznościowa linia 1A będzie funkcjonowała jak każda inna linia. Obowiązywać będzie na niej standardowa taryfa przewozowa. W pojeździe będzie możliwość zakupu biletów (karnetów ulgowych) u kierowcy za odliczoną gotówkę. Ale uwaga - 22 września – czyli w Europejski Dzień Bez Samochodu – przejazdy wszystkich słupskich liniach (w tym także na linii 1A ) będą bezpłatne.

Niewątpliwie, to będzie wydarzenie na dużą skalę, ponieważ wykorzystanie piętrusa w komunikacji miejskiej to rzadkość. Spodziewamy się, że szczególnie górny pokład autobusu będzie cieszył się dużą popularnością wśród dzieci, ale mamy nadzieję, że także wśród dorosłych.

Linia 1A będzie funkcjonować z częstotliwością co 90 minut na trasie: CH JANTAR – Kołobrzeska – Dmowskiego – Andersa – 11 Listopada – Szczecińska – Sobieskiego – 3 Maja – Kołłątaja – Wojska Polskiego – Sienkiewicza – Grodzka – Armii Krajowej – Pobożnego – Garncarska – Wiejska – Bohaterów Westerplatte – HUBALCZYKÓW – Bohaterów Westerplatte – Wiejska – Pobożnego – Armii Krajowej – Grodzka – Kopernika – Wolności – 3 Maja – Sobieskiego — Szczecińska – 11 Listopada – Andersa – Dmowskiego – Kołobrzeska – CH JANTAR
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
piętro
PKS Gdańsk
ZIM Słupsk
MAN

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....