TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwszy taki kontrakt w Polsce: Marcel i 25 x Irizar i4!
LINIE, AUTOKAR, IRIZAR, MARCEL InfoBus.pl - Opublikowano: 11.12.2019 10:00:55
Po raz pierwszy w Polsce: Marcel i 25 autobusów Irizar i4!; fot. Marcel

O takich zamówieniach chcielibyśmy pisać codziennie. W końcu coś drgnęło na międzymiastowym rynku w Polsce i pod koniec 2019 roku podkarpacka firma Marcel zamówiła aż 25 nowych autobusów międzymiastowych Irizar i4. To jedno z największych, jak do tej pory zamówień na regionalne pojazdy w naszym kraju i wielki sukces marki Irizar.

Pod koniec 2019 roku rzeszowski przewoźnik Marcel zamówił w Firmie Wanicki - polskim przedstawicielstwie Irizara - 25 szt. autobusów Irizar i4, które wyznaczą nowy standard podróży na regionalnych liniach w południowej Polsce. Dodajmy, że zamówione teraz pojazdy dołączą do 10 autobusów Irizar i6S, który od listopada 2018 działają na liniach Rzeszów - Kraków i Rzeszów - Lublin. Do tego firma zakupiła flagowy model Irizar i8 oraz dwa autokary piętrowe Setra S531 DT z przeznaczeniem do obsługi touroperatorów, poszerzając tym samym flotę Marcela do ponad 20 autobusów turystycznych. Rewelacyjna dynamika, która teraz dodatkowo zyska międzymiastową, drugą "nogę".

-"Jesteśmy dumni, że mogliśmy przekazać do obsługi krajowych linii tak świetnie wyposażone i komfortowe autokary. Cieszymy się też, że w Polsce rośnie zaufanie do marki Irizar i naszego serwisu. Obsługujemy coraz większą liczbę polskich przewoźników i co ważne dla nas, operują oni zarówno w turystyce, jak i w zakresie przewozach liniowych. Najnowsze kontrakty dla takich firm, jak Marcel pokazują, że Irizar świetnie się sprawdza także w komunikacji międzymiastowej. Mamy nadzieję, że wkrótce choć część autobusów poruszających się po naszych krajowych będzie prezentowała tak wysoki poziom w zakresie bezpieczeństwa i komfortu" - powiedział nam Zenon Kurek, dyrektor sprzedaży autokarów Irizar w Grupie Wanicki.

Od minibusów do Irizara

O tym bardzo ważnym dla polskiego rynku kontrakcie rozmówiliśmy z Marcinem Chmielarskim, prezesem spółki Marcel.

InfoBus.pl: Rok temu Pana firma zamknęła odbiory łącznie 10 nowych, autobusów turystycznych Irizar i6Sna linie Rzeszów - Kraków i Rzeszów - Lublin. Nie minęło 12 miesięcy, a dowiadujemy się o kolejnym dużym kontrakcie - tym razem na aż 25 szt. międzymiastowych modeli Irizar i4. Skąd ta decyzja i gdzie zobaczymy nowe autobusy?

Marcin Chmielarski: Po wprowadzeniu nowych Irizarów i6S do obsługi regularnych linii na trasach z Rzeszowa do Krakowa i Lublina, przyszedł czas na wprowadzenie autokarowej świeżości na naszych pozostałych liniach, czyli z Rzeszowa do Mielca, Głogowa Mał., Tarnobrzega, Kolbuszowej, Sędziszowa Mał., Dębicy, Ropczyc, Jasła, Strzyżowa, Krosna, Sanoka, Leska, Brzozowa, Stalowej Woli, Niska i Sokołowa Mał.

Planujemy wprowadzenie tutaj 25 nowych autokarów Irizar i4, jako bezpośrednie wsparcie dla naszych busików. Decyzja o zmianie taboru zapadła po bardzo dobrych opiniach naszych pasażerów. Zakładamy wprowadzenie nowych autobusów na najbardziej oblegane i newralgiczne godziny w naszych rozkładach jazdy.

InfoBus.pl: Wasz zakup to generalnie jeden z nielicznych takich kontraktów na nowe autobusy międzymiastowe w naszym kraju. Co Pana zdaniem powinno się zmienić, aby tak komfortowe autobusy były częściej kupowane w Polsce na lokalne i regionalne linie?

Marcin Chmielarski: Myślę że stabilizacja przepisów ustawy o transporcie drogowych, która już od prawie 10 lat nie może doczekać się zmiany jest głównym powodem takiej sytuacji. Wydaje mi się że wiele polskich firm zdecydowałby się na podobne zakupy, gdyby zasady były jasno określone i w jakiś sposób przeliczalne na podjęcie takiej decyzji. My jesteśmy optymistami i wychodzimy trochę przed szereg, ale jednocześnie liczymy, że nasi klienci to docenią. Liczymy także na stabilizację na rynkach paliwowych i mniejsze problemy z zatrudnieniem nowych kierowców.

InfoBus.pl: Wracając do Irizarów. Jaki zamówiliście nich silniki i skrzynie biegów? Jaka jest ich pojemność pasażerska?

Marcin Chmielarski: Jednostką napędową jest DAF MX 11240 kW (326KM) o pojemności 10,8 litra z emisją spalin Euro 6+ z automatyczną 12-stopniową skrzynią biegów ZF Traxton. Pojemność pasażerska to 56 miejsc siedzących z kierowcą oraz 10 miejsc stojących.

InfoBus.pl: Czy w zakresie kompletacji pojazdów zamówiliście jakieś ekstra wyposażenie dla kierowcy i pasażerów?

Marcin Chmielarski: Autokary posiadają maksymalne wyposażenie z listy producenta - z dodatkowymi punktami do ładowania urządzeń pod każdym fotelem i przyciskiem "Stop" dla wysiadających oraz ledowy wyświetlacz kierunkowy i boczny.

InfoBus.pl: Kolejny zakup sporej liczby autobusów tej samej marki to najlepsza rekomendacja dla producenta. Co najbardziej docenia Pan w Irizarach i jego polskim dilerze - Firmie Wanicki?

Marcin Chmielarski: Niewątpliwie Irizary należą do jednych z najładniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie autobusów na rynku. Nie bez znaczenia jest także elastyczność oraz warunki wynegocjowanego kontraktu ze strony zespołu Irizara, który jest bardzo atrakcyjny i to pod każdym względem. Duży udział w tym kontrakcie miała Firma Wanicki, jako wyłączny importer, która zapewnia nam pełne wsparcie pod kątem logistycznym, serwisowym i merytorycznym. Do tego dochodzi lokalizacja autoryzowanej stacji serwisowej w Świlczy k/ Rzeszowa, która również była dodatkowym atutem. Docelowo powstaną tutaj specjalne stanowiska serwisowe do obsługi naszego nowego taboru, a na terenie obiektu będzie stacjonował autokar zastępczy na czas napraw. Profesjonalizm w każdym calu. Godny polecenia.

InfoBus.pl: Bardzo dziękuję za rozmowę.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....