TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwszy Stratos dla MZK Bielsko-Biała
InfoBus.pl - Opublikowano: 27.07.2015 13:55:06 6 komentarzy
Iveco-SKD Stratos w wersji Euro 5, fot. wikipedia

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej rozstrzygnął przetarg na dostawę jednego fabrycznie nowego autobusu miejskiego.

Jego dostawcą będzie firma ABP Bus&Coach z siedzibą w Słupsku, która dostarczy autobus czeskiej produkcji SKD Stratos LF 38. Warto dodać, że jest to pierwsze takie zamówienie w Polsce na minibus Stratos, który od pewnego czasu jest oferowany przez polskiego dealera Iveco ? ABP Bus&Coach.

Stratos LF38 to całkowicie niskopodłogowy minibus zabudowywany na podwoziach Iveco Daily o podwyższonej nośności.  Posiada długość 7,7-metra, dwoje dwuskrzydłowych drzwi otwieranych na zewnątrz. Jest napędzany silnikiem IVECO o mocy 125 kW który spełnia normę EURO VI. W zależności od zamówionej wersji silnik może współpracować z mechaniczną lub automatyczną skrzynią biegów. Autobus może przewozić 38 pasażerów, w tym 14÷16 na miejscach siedzących. Zarówno stanowisko pracy kierowcy jak i cała przestrzeń pasażerska ma być klimatyzowana. Naprzeciw drugich drzwi zlokalizowane będzie miejsce dla wózka inwalidzkiego. Autobusy będzie wyposażony w cztery tablice informacyjne ? trzy zewnętrzne (przód, bok i tył) oraz jedną wewnętrzną. Dodatkowo nad bezpieczeństwem podróżnych będzie czuwał system monitoringu składający się z dwóch kamer wewnętrznych oraz po jednej skierowanej przed i za pojazd.

Nowy Stratos LF 38 zastąpi w taborze MZK mocno wyeksploatowanego Ikarusa 405.03 zakupionego przez MZK w 1996 roku. Cena jednego autobusu Stratos LF 38 w wersji wyposażenia MZK wynosi niespełna 500 tys zł netto.

SKD Stratos LF 38 będzie dużą konkurencją dla innych autobusów tej klasy oferowanych na polskim rynku. Mowa tu o autobusach Kapena Urby oraz Mercedes-Benz Sprinter City 65, które z powodu braku podwozi Mercedes-Benz Vario są jedynymi pojazdami w tej klasie. Na zdjęciach prezentujemy wersje  SKD Stratos w wersji Euro 5 oraz najnowszej Euro 6 (na bazie nowego Daily), które to egzemplarze  z zasianiem na CNG,  w niebieskich barwach komunikacji Miejskiej w Zagrzebiu eksploatowane są w Chorwacji od początku lipca br.

MZK Bielsko-Biała posiada obecnie 126 sztuk autobusów i 7 minibusów. W taborze przewoźnika jest obecnie sporo autobusów o mniejszej pojemności, w tym 7 szt. Jelcz M081MB, 3 szt. Autosan Wetlina City, 1 szt. Ikarus 405, 4 szt. Volkswagen T4, 2 szt. Renault Trafic oraz najnowszy 1 szt. Ford Transit z 2014 roku. Ostatnie nowe autobusy MZK zakupiło w 2011 roku ? było to 10 sztuk Mercedesów Conecto LF i 4 sztuki Mercedesów Citaro G.


WIĘCEJ W INFORMACJI PRZETARGOWEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Bielsko-Biała
Stratos
Iveco
ABP
 • s – 27.07.2015

  Iveco może wywachac miejsce na rynku Stratosami. Miejsce po Wetlinie i Solinie jest.

 • bacci e abracci – 27.07.2015

  No i mercedesa sprintera wyslizga zanim ten złapie dech....... I spec z minibus nie pomoże

 • andrzejh69 – 28.07.2015

  500 tys zł to dużo jak za taki mały pojazd. Szkoda że Ik405 nie zastąpi jego nowy węgierski odpowiednik S91 który był w tym roku prezentowany na targach w Sosnowcu.

 • AUTOMANIAK – 22.12.2015

  Zakup jednego Stratosa na próbę w tej cenie to drogi eksperyment jaki sobie zafundowało MZK Bielsko-Biała.

 • 111 – 09.01.2016

  Ale badziew brzydkie ciasne

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....