TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwszy autobus hybrydowy w Komornikach. Od MAN
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.09.2019 11:00:43
Pierwszy autobus hybrydowy w Komornikach; fot. UM Komorniki

Z targów Busworld do Komornik. Poznajcie historię pierwszej  hybrydy we flocie PUK Komorniki.

4 września na terenie zajezdni autobusowej w Komornikach odbyła się prezentacja pierwszego w gminie używanego autobusu hybrydowego MAN A37 Lion's City Hybrid. Pojazd został dostarczony przez dział autobusów używanych MAN Top Used i reprezentuje rocznik 2017.

Jak podkreśla gmina, pojazd jest cichy i wygodny. Hybrydowy lew napędzany jest dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 150 kW. Energię czerpią z superkondensatorów umieszczonych na dachu autobusu, które zasilane są przez silnik wysokoprężny diesla (EURO 6), albo dzięki energii odzyskiwanej w czasie hamowania (tzw. rekuperacja).

Targowy model

Nowy hybrydowy autobus jest w pełni niskopodłogowy, wyposażony w klimatyzację, ledowe zewnętrzne tablice kierunkowe, wewnętrzne tablice LCD, dodatkowe ogrzewanie wewnętrzne (webasto), aluminiowe felgi, system detekcji pożaru w komorze silnika oraz monitoring. Jest przeznaczony do przewozu 98 osób.

W sobotę autobus woził pierwszych gości dożynkowych po gminie, była też możliwość obejrzenia pojazdu na terenie Muzeum Rolnictwa w Szreniawie podczas tegorocznego Święta Plonów. Na co dzień pojazd można spotkać na w komunikacji gminnej na liniach 701, 702 oraz 716.

Przekazany do Komornik pojazd ma ciekawą historię. Jest to model targowy, który zadebiutował na wystawie Busworld 2017 w Kortrijk. Oczywiście na stoisku MAN. Potem przez dwa ostatnie lata był pojazdem demonstracyjnym w centrali w Monachium.Teraz wrócił do Polski, gdzie został wyprodukowany - w zakładach MAN Bus Starachowice.

Wtóry rynek

Ostatnio w InfoBusie mamy sporo artykułów o autobusach używanych. To pokazuje, że wtórny autobusowy rynek ma się dobrze, a rok 2019 obfituje w dostawy autobusów demonstracyjnych i testowych.Również w ofercie MAN Top Uesd.

-"To efekt zainteresowania przewoźników w Polsce nowoczesnymi i niewyeksploatowanymi pojazdami. Po rekordowych dostawach nowych autobusów i znacznym odmłodzeniu floty, jest to jak najbardziej zrozumiały kierunek, a my - we współpracy z centralą w Monachium - staramy się dopasować ofertę do aktualnych potrzeb - tłumaczy Wojciech Rose, dyrektor sprzedaży autobusów w MAN Top Used. - Przykładem takich dostaw autobusów po-testowych z niewielkim przebiegiem jest: KPK Białystok, KM Szczecinek, MZK Jelenia Góra, MPK Radom, KM Komorniki. Wszystkie te firmy w ostatnich czasach intensywnie wymieniały tabor na nowy, korzystając z środków unijnych."

Kolejnym novum na rynku wtórnym jest pozyskiwanie używanych autobusów poprzez najem. W tym przypadku przewoźnik nie musi dokonywać znacznych jednorazowych inwestycji. Takim przykładem jest dostawa 6 sztuk autobusów MAN Lion's City spełniających normę EEV do MZK Konin. Wcześniej te same autobusy - w tej samej formie najmu - były eksploatowane w MPK Kraków. Zmieniły tylko miejsce eksploatacji i płatnika. Kolejne takie zamówienie zostało ogłoszone w Kaliszu, o którym pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
hybryda
używany
MAN
Komorniki

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....