TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsze zamówienia na MAN Lion's City E: Niemcy i Szwecja!
InfoBus.pl - Opublikowano: 25.09.2020 19:00:18
Pierwsze zamówienia na MAN Lions City E

MAN Truck & Bus nie tylko przekazał klientom demonstracyjną flotę 15 autobusów MAN Lion's City E, ale także zebrał już pierwsze zamówienia od klientów na swój pierwszy elektrobus.

Premierowe kontrakty pochodzą z Niemiec – na 17 szt. MAN Lion's City E dla Hochbahn Hamburg i 22 szt. MAN Lion's City E dla Nobina Sverige AB w Malmö.

-"Naszym celem jest posiadanie floty całkowicie bezemisyjnej do 2030 roku. Dlatego bardzo cenimy sobie, że MAN jest dodatkowym dostawcą bezemisyjnych autobusów – powiedział Henrik Falk, prezes zarządu Hamburger Hochbahn AG.

Hamburska umowa nowe elektryczne lwy jest częścią rekordowego zamówienia na dostawę do HOCHBAHN nawet 530 bezemisyjnych autobusów miejskich w latach 2021-2025.

Co dalej?

-"Zamówienia jasno wskazują, jak duże jest zainteresowanie innowacyjnymi i przyszłościowymi technologiami napędowymi na poziomie międzynarodowym" - mówi Rudi Kuchta, szef działu autobusów w MAN Truck & Bus.

To na pewno dobry znak na przyszłość. Pierwsze masowo produkowane w zakładzie MAN Bus Starachowice autobusy MAN Lion's City 12 E w wersji solo mają trafić do klientów już w IV kwartale 2020 r. Z kolei elektryczny Lion's City 18 E w wersji przegubowej pojawi się sześć miesięcy później i powinien wejść do produkcji seryjnej w I połowie 2021 roku. Szerzej o MEGA debiutancie pisaliśmy TUTAJ.

-"Uruchomiliśmy kampanię internetową na temat elektromobilności z hashtagiem #ElectrifyingEurope. W ten sposób informujemy wszystkich o nowych rozwiązaniach, próbach terenowych i e-doświadczeniach MAN"- dodaje Rudi Kuchta i podkreśla:-" E-mobilność jest z pewnością tematem, na którym bardzo nam zależy i w jego promocję wkładamy całe serce".

Elektryczne testy

E-mobilność w wydaniu MAN nabiera tempa: pod koniec 2019 roku firma MAN Truck & Bus przekazała do Hamburga pierwsze dwa autobusy MAN Lion's City E. Teraz flota demonstracyjnych e-busów rozrosła się do 15 egzemplarzy, które możemy spotkać m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Luksemburgu, Belgii, Francji, Austrii i Szwajcarii.

Niebawem MAN Truck & Bus przekaże również swój premierowy, 18-metrowy autobus elektryczny na testy. Pierwsi w kolejce to Kölner Verkehrs-Betriebe AG (KVB) w Kolonii oraz Transports Metropolitans de Barcelona (TMB) w Hiszpanii.

Od kilku tygodni także w Monachium Lion's City E przechodzi sprawdzian – na trasie numer 100, która biegnie między dworcem centralnym a dworcem wschodnim. W Niemczech - oprócz testów w Hamburgu i Monachium - MAN Lion's City E wkrótce przejdzie testy terenowe w Wolfsburgu.

Z kolei w Austrii, elektryczny MAN spędził cztery dni w Linz, natomiast w Szwajcarii przebywał aż przez trzy tygodnie - w ramach MAN eBus Roadshow – podczas którego odwiedził m.in. firmę Verkehrsbetriebe St. Gallen VBSGSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
MAN
Niemcy
Szwecja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....