TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsze rejestracje autobusów za październik 2018
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.11.2018 13:00:19
Pierwsze rejestracje autobusów za październik 2018

Październik br. zakończył się bardzo dynamicznie we wszystkich kategoriach pojazdów użytkowych - zarejestrowano łącznie 3 673 szt.

Obie grupy składowe - samochody ciężarowe (+25,1% r/r) i autobusy (+100,0% r/r) wypadły pozytywnie w porównaniu do analogicznego miesiąca ub.r. jak i w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Wydania pierwszych osiągnęły 3 393 szt. a drugich 280 szt. Oba wyniki były rekordowe dla analogicznego miesiąca od początku wieku. Od stycznia do października br. wjechało na drogi 27 796 pojazdów użytkowych z dopuszczalną masą powyżej 3,5t. i po ostatnim miesiącu jest to więcej o 14,5% niż w analogicznym czasie 2017r.

Nowe autobusy o DMC>3,5T

Kolejny miesiąc z rzędu zakończył się w grupie autobusów wyjątkowym wzrostem. W październiku zarejestrowano 280 szt., więcej o 100% (+140 szt.) niż przed rokiem i więcej niż we wrześniu br. o 9%. Wydania w grupie autobusów zdecydowanie przekroczyły średni poziom dla analogicznego miesiąca z ostatnich 10 lat (103 szt.).

W grupie pojazdów najcięższych od 16t. wyróżniliśmy w październiku br. 156 pojazdów) (+148%), czyli więcej o 93 autobusy niż w analogicznym czasie przed rokiem.

Od początku roku na drogi wyjechały 2068 nowych autobusów, tj. więcej o 22,8% niż w takim samym czasie ub.r. W grupie pojazdów najcięższych od 16t. przybyło 1345 szt. (+45%) podczas, gdy rok wcześniej 928 szt. Najmocniej w tej grupie były reprezentowane autobusy marki MERCEDES-BENZ (328 szt.) i SOLARIS (320) i następnie MAN (223 szt.)

W ogólnym rankingu marek pierwsze miejsce ma MERCEDES-BENZ, który wydał od początku roku 988 autobusów (+17%). Drugi jest SOLARIS po rejestracji 366 szt. (+2%). Za nim MAN z rezultatem 231 rejestracji (+169%). Czwarte zajmuje FORD 168 szt. (+9%), a za nim IVECO 114 szt. (+208%).

Używane użytkowe

W grupie używanych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5t sprowadzanych do Polski z zagranicy, w październiku br. przybyło 3 009 szt. Jest to wynik, o 6,7% (+190 szt.) wyższy niż przed rokiem i wyższy niż we wrześniu br. o 13,6% (+360 szt.). Utrzymuje się stosunkowo wysoki poziom napływu używanych, sprowadzanych z zagranicy pojazdów użytkowych. Podobnie jak było w ub.r. w październiku osiągnięto po marcu (sprowadzono 3 264 szt.) drugi rezultat roku. W całej grupie wyróżniliśmy 2 772 samochody ciężarowe (+7,7% r/r; +16,3% m/m) i 237 autobusów (-2,9% r/r; -7,8% m/m).

Od początku roku zarejestrowano 27 297 (+6,0%) sprowadzanych z zagranicy pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5t. i po wyjątkowo wysokich rejestracjach w ostatnim miesiącu nowych pojazdów, jest ich o 499 szt. (-1,8%) mniej niż nowych. W grupie tylko samochodów ciężarowych po październiku dominacja pojazdów używanych nad nowymi, którą obserwowaliśmy do sierpnia br. skończyła się. Po październiku zarejestrowano ich mniej o 829 szt. W grupie autobusów przybyło 2 678 używanych i w tej grupie dominacja nad nowymi utrzymuje się. Przybyło ich 2 678 i są liczniejsze niż nowe o 14% (+330 szt.).

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
nowe
Polska
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....