TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsze rejestracje autobusów za maj 2018
JMK InfoBus.pl - Opublikowano: 18.06.2018 12:00:54
Pierwsze rejestracje autobusów za maj 2018

W maju 2018 r. w grupie pojazdów użytkowych pow. 3,5t. tempo wzrostu liczby rejestracji wyniosło 6,4% r/r . Kontynuowana jest pozytywna tendencja ale zwiększenie rejestracji za sprawą samochodów ciężarowych było znacznie spokojniejsze niż miesiąc wcześniej.

W ciągu ostatniego miesiąca przybyło razem 2 897 szt. nowych pojazdów użytkowych pow. 3,5t. To kolejny miesiąc, kiedy poziom rejestracji przybliżył się do 3 tys. wydań. Wcześniej w historii obserwowaliśmy zbliżoną sytuację zaledwie sześć razy – w marcu i kwietniu br. (3 115 szt. i 2 971 szt.), w marcu i grudniu ub.r. (2987 i 3087 szt.) oraz wcześniej jedynie w grudniu 2013 r. (3281 szt.) przed wejściem wymagań Euro VI dla samochodów ciężarowych.

W ostatnim miesiącu dynamicznie postępowały rejestracje autobusów (+82,3% r/r) a samochody ciężarowe (+1,6%) były stabilne.

Od początku roku przybyło 13 649 nowych pojazdów użytkowych pow. 3,5t. i jest to więcej o 15,8% niż w tym samym czasie ub.r.

Nowe autobusy o DMC>3,5T

W maju 2018 r. w grupie autobusów liczba rejestracji wyniosła 299 szt., było to aż o 82,3% więcej w porównaniu do analogicznego miesiąca ub.r. (+135 szt.). Wynik ten był również wyższy od kwietniowego o 16,3% (+42 szt.). W grupie pojazdów najcięższych od 16t. znalazły się 193 pojazdy (+197%), czyli prawie 3 razy więcej niż przed rokiem.

Od początku roku na drogi wyjechały 1 183 nowe autobusy, tj. więcej o 26,7% niż w takim samym czasie ub.r. W grupie pojazdów najcięższych od 16t. przybyło 709 szt. podczas, gdy rok wcześniej 479 szt. Najmocniej w tej grupie były reprezentowane autobusy marki MERCEDES-BENZ (195 szt.) następnie SOLARIS (156 szt.) oraz MAN (148 szt.)

W ogólnym rankingu marek pierwsze miejsce ma MERCEDES-BENZ, który wydał od początku roku 514 autobusów (+3,0%). Drugi jest SOLARIS po rejestracji 165 szt. (+54,2%). Za nim MAN z rezultatem 149 rejestracji (+254,8%).

Wśród firm polskich zabudowujących (łącznie dla różnych rodzajów podwozi) od początku roku pierwszy jest MERCUS - 159 szt., następnie AUTO CUBY – 51 szt. i BUS FACTORY 27szt. a za nim CMS-AUTO (25) i BUS-CENTER (20).

Używane użytkowe

W grupie używanych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5t sprowadzanych do Polski z zagranicy, w maju br. przybyło 2 555 szt. Jest to wynik o 21 sztuk wyższy niż przed rokiem. W poprzednich miesiącach roku tempo wzrostu było wyższe - w styczniu +9,9%; w lutym + 9,2%, w marcu +4,2%, a w kwietniu nawet 13,4%. W ostatnim miesiącu sprowadzono mniej pojazdów niż w kwietniu o 10,8% ale utrzymał się wysoki poziom przekraczający średniomiesięczny wynik całego ub.r. (2534szt.).

Widać, że ta część rynku utrzymuje wysoki poziom i już coraz mniej można to tłumaczyć tylko swoistym wyrównaniem odłożonych rejestracji z wcześniejszego okresu z powodu zmiany systemu obsługującego rejestracje na CEPiK 2.0. pod koniec ub.r. W całej grupie wyróżniliśmy 2 281 samochodów ciężarowych (+0,8% r/r; -10,4% m/m) i 274 autobusy (+1,5% r/r; -14,1% m/m).

Od początku roku zarejestrowano 13 961 (+7,3%) sprowadzanych z zagranicy pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5t. i jest ich o 2,3% więcej niż nowych. W grupie samochodów ciężarowych przewaga nad rejestracjami nowych pojazdów wynosi 0,7% a w grupie autobusów 18,7%.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
Polska
nowe
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....