TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsze rejestracje autobusów za III kwartały 2018
JMK InfoBus.pl - Opublikowano: 10.10.2018 09:00:15
Pierwsze rejestracje autobusów za III kwartały 2018

We wrześniu br. zarejestrowano 3 169 pojazdów użytkowych pow. 3,5t. To więcej o 12,7% niż przed rokiem i więcej o 40,8% niż w sierpniu br. Jest to najwyższy miesięczny rezultat całej grupy od początku roku. Inaczej niż zazwyczaj wrześniowe rezultaty przewyższyły wyniki z marca, kiedy przybyło 3 115 szt.

Przypomnijmy, że tak wysoki rezultat, przekraczający 3 tys. szt. w br. zdarza się już drugi raz. Wcześniej miało to miejsce jedynie raz w ub. r. w grudniu (związane wtedy z zamykaniem roku i udrożnieniem systemu CEPiK 2.0) i wcześniej w grudniu 2013 roku (wprowadzanie od stycznia 2014r normy Euro 6). Teraz tak dobrym wynikom sprzyja przede wszystkim utrzymująca się dobra koniunktura gospodarcza w kraju i w transporcie międzynarodowym.

Obie grupy składowe - samochody ciężarowe (+8,5% r/r) i autobusy (+101,6% r/r) wypadły pozytywnie w porównaniu do analogicznego miesiąca ub.r. jak i w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Wydania pierwszych osiągnęły 2 913 szt. a drugich 256 szt. Oba wyniki były rekordowe dla analogicznego miesiąca w ciągu ostatnich 10 lat. Od początku br. wjechały na drogi 24 124 pojazdy użytkowe z dopuszczalną masą powyżej 3,5t. i po wrześniu jest to więcej o 12,6% niż w analogicznym czasie 2017r.

Nowe autobusy o DMC>3,5T

Wrzesień br. zamknął się dla autobusów znowu bardzo pozytywnym rezultatem. W ostatnim miesiącu zarejestrowano 256 szt. , więcej o 102% (+129 szt.) niż przed rokiem i więcej niż w sierpniu br. o 14%. Wydania w grupie autobusów zdecydowanie przekroczyły średni poziom dla analogicznego miesiąca z ostatnich 10 lat (122 szt.).

W grupie pojazdów najcięższych od 16t. wyróżniliśmy we wrześniu br.153 pojazdy (+206%), czyli więcej o 103 autobusów niż w analogicznym czasie przed rokiem.

Od początku roku na drogi wyjechały 2068 nowych autobusów, tj. więcej o 22,8% niż w takim samym czasie ub.r. W grupie pojazdów najcięższych od 16t. przybyło 1189 szt. (+38%) podczas, gdy rok wcześniej 865 szt.

Najmocniej w tej grupie były reprezentowane autobusy marki MERCEDES-BENZ (308 szt.) i SOLARIS (303) i następnie MAN (215 szt.)

W ogólnym rankingu marek pierwsze miejsce ma MERCEDES-BENZ, który wydał od początku roku 881 autobusów (+13%). Drugi jest SOLARIS po rejestracji dokładnie tylu samo pojazdów co rok wcześniej 347 szt. (0%). Za nim MAN z rezultatem 219 rejestracji (+217%). Czwarte zajmuje FORD 156 szt. (+6%) , który po wrześniu wyszedł na plus.

Używane użytkowe

W grupie używanych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5t sprowadzanych do Polski z zagranicy, we wrześniu br. przybyło 2 649 szt. Jest to wynik, o 2,2% (-60 szt.) niższy niż przed rokiem i niższy niż w sierpniu br. o 1,2%. Utrzymuje się stosunkowo wysoki poziom napływu używanych, sprowadzanych z zagranicy pojazdów użytkowych. W całej grupie wyróżniliśmy 2 392 samochody ciężarowe (+1,5% r/r; +5,1% m/m) i 257 autobusów (-27% r/r; -37% m/m).

Od początku roku zarejestrowano 24 297 (+5,9%) sprowadzanych z zagranicy pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5t. i jest ich o 173 szt. (+0,7%) więcej niż nowych. W grupie samochodów ciężarowych po wrześniu używane pojazdy już nie przeważają nad rejestracjami nowych. Zarejestrowano ich mniej o 200 szt. W grupie autobusów dominacja rejestracji używanych nad nowymi utrzymuje się. Przybyło ich 2441 i są liczniejsze niż nowe o 18%.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
nowe
Polska
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....