TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsze MAN-y Euro 6 w Polsce
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 24.04.2014 21:40:28 2 komentarze
Pierwsze MAN-y Euro 6 w Polsce
Sześć nowych egzemplarzy MAN Lion`s City już dotarło do bazy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze. Kolejnych sześć pojazdów pojawi się w przyszłym tygodniu. To pierwsze w Polsce autobusy tej marki spełniające normę Euro 6. Jak informuje portal jelonka.pl –aktualnie czekają one na placu spółki na odbiory techniczne. W trasę, 12-metrowe autobusy wyjadą w połowie maja br. –„Miejski Zakład Komunikacyjny w Jeleniej Górze jako pierwsza firma komunikacyjna w Polsce będzie posiadał autobusy miejskie MAN z normą Euro 6 –mówi z dumą Jerzy Wrona, członek zarządu MZK w Jeleniej Górze. –Wyjadą one przede wszystkim w rejon Cieplic czyli uzdrowiskowej części miasta, gdzie czystość powietrza jest bardzo istotna. Do 30. kwietnia trafią do nas wszystkie autobusy, które przejdą przeglądy techniczne i po nich oraz zapłaceniu za pojazdy, będziemy mogli je zarejestrować. Nowe autobusy wyjadą w teren w połowie maja br.”Wszystkie miejskie lwy zostały wyprodukowane w zakładach MAN Bus w Starachowicach i Sadach koło Poznania. Łączna wartość kontraktu to ponad 11 mln 370 tys. zł, co daje jednostkową ceną na poziomie prawie 950 tys. zł. Ich zakup został dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Najnowsze nabytki mają pojemność pasażerską 90 miejsc, w tym 28 siedzących. Jeleniogórski przewoźnik regularnie odnawia swoją flotę 90 autobusów. Potrzeby są spore i do szybkiej wymiany kwalifikuje się ok. 30 pojazdów. Wśród nich znajdują się egzemplarze w wieku 26 lat i z półtora mln kilometrów przebiegu. Ostatnie zakupy nowych autobusów zrealizowano w 2011 r. Wówczas dzięki unijnemu wsparciu MZK bogaciło swój tabor o 5 szt. nowych midibusów –Solaris Urbino 10. Równolegle firma praktycznie co roku kupuje używane pojazdy z Centrum Autobusów Używanych MAN w Sadach. Łącznie w taborze MZK –po tegorocznej kwietniowej dostawie –jeździ już 46 autobusów z logo niemieckiego producenta.Polub nas :)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MAN
Jelenia Góra
MZK Jelenia Góra
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....