TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsze kontrole w ramach Bezpieczny Autokar 2020
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.07.2020 09:00:34
Ruszyła akcja Bezpieczny Autokar. Pierwsze kontrole za nami; fot. KPP Otwock

Wraz z rozpoczętymi wakacjami, rozpoczęły się również kontrole autokarów w ramach akcji "Bezpieczny autokar" - powiedział w sobotę, 27 czerwca,  Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

Dodał, że kontrole będą prowadzone przez cały okres wakacji.

17 lat

Jak poinformował Główny Inspektor Transportu Drogowego, w sobotę rozpoczęły się kontrole autokarów w ramach akcji "Bezpieczny autokar". "Tę akcję prowadzimy od 2003 roku po to, aby bezpieczeństwo w przewozach autokarowych było coraz większe" - przekazał Gajadhur.

-"Dzisiaj na warszawskim Torwarze inspektorzy skontrolowali już siedem autokarów, które wyjeżdżały z dziećmi na wypoczynek letni. Na szczęście wszystkie autokary były sprawne technicznie, wszyscy kierowcy byli trzeźwi oraz wypoczęci" - powiedział.

Wskazał, że kontrole autokarów będą prowadzone na stałych punktach kontroli oraz na głównych szlakach komunikacyjnych.

-"Możemy również przyjechać w miejsce odjazdu autokaru" - tłumaczył. Dodał, że kontrole będą prowadzone przez cały okres wakacji.

Statystyki 2019

Główny Inspektor Transportu Drogowego poinformował również o statystykach dotyczących ubiegłorocznych kontroli autokarów.

-"W czasie zeszłorocznych wakacji inspektorzy transportu drogowego sprawdzili ponad 2 tys. autokarów turystycznych. W 96 przypadkach musieliśmy zatrzymać dowody rejestracyjne. Natomiast pojazdów w fatalnym stanie technicznym było 16" - wyliczył. "Nie jest to dużo, jednak chcielibyśmy, żeby te dowody nie były zatrzymywane" - zaznaczył.

Przypomniał również, że kierowca może prowadzić autokar maksymalnie 10 godzin dziennie przez dwa dni w tygodniu, w pozostałe dni 9 godzin. "Co jest ważne po 4,5 godzinie ciągłej jazdy kierowca musi sobie zrobić minimum 45 minut przerwy. To jest czas na regenerację sił" - podał.

Ciecierówki i osobówki też

-"Inspekcja Transportu Drogowego podczas wakacji będzie koncentrowała się również na kontrolach ciężkiego transportu ciężarowego. Będziemy sprawdzali czy pojazdy nie są przeładowywane, czy nie są zbyt ciężkie jak również w czasie weekendów inspektorzy będą sprawdzali, czy nie są łamane ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych" - tłumaczył. Przypomniał, że w wakacyjne weekendy będą obowiązywały ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych powyżej 12 ton.

-"Te pojazdy nie powinny poruszać się po drogach w piątki w godzinach od 18 do 22, w soboty od 8 do 14, oraz w niedzielę od 8 do 22" - zaznaczył.

Ocenił też, że sporo osób wyjedzie na wakacje samochodami osobowymi.

-"Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu, o dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Jedźmy bezpiecznie, kierujmy się rozsądkiem, pamiętajmy, że droga to nie tor wyścigowy" - zaapelował.

-"O bezpieczeństwo na drogach będzie również dbał system automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym GITD. Niestety w tym systemie podczas ubiegłorocznych wakacji zostało zarejestrowanych ponad 281 tys. wykroczeń. Około 1,5 tys. kierowców w czasie ubiegłorocznych wakacji przekroczyło prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h" - dodał. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
autokar
ITD

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....