TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsze elektryczne Solarisy dla Finlandii
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.01.2016 15:00:29 6 komentarzy
Solaris Urbino 12,9 Hybrid w Tampere

Polski producent zdobywa pierwsze zamówienie na elektryczne autobusy w Finlandii. Solaris dostarczy cztery Nowe Urbino 12 electric dla Tampere. Wszystkie zostaną wyposażone w silniki trakcyjne w osiach + ładowanie plug in + ładowanie przez pantograf. Ich łączna wartość to 4 160 000 EUR.

To generalnie drugie zamówienie na elektryczne pojazdy z Bolechowa dla Skandynawii. Pierwszy w tym regionie elektryczny jamnik jeździ już od dwóch lat w Vasteras w Szwecji. Natomiast samo Tampere to stary klient polskiej firmy. Miasto odebrało do tej pory 9 autobusów ( 2 szt. Urbino 12,9 Hybrid i 7 szt. Urbino 15 LE), czyli elektryk będzie strzałem w dziesiątkę. Do tej pory Finowie regularnie zamawiali pojazdy z Polski ? hybryda przyjechała w 2012 r., a ?piętnastki? ? w 2014 i 2015 r. Aby tradycji stało się zadość pierwszy elektrobus powinien pojawić się w Finlandii w 2016 r.

Warto wspomnieć, że współpraca z fińską firma transportową Tampereen Kaupunkiliikenne Liikelaitos rozpoczęła się od zakupu dwóch pojazdów spalinowo-elektrycznych ? Urbino 12,9 z napędem hybrydowym firmy Eaton. Były to pierwsze i jak do tej pory jedyne hybrydowe autobusy Solarisa wykonane w długości 12,9-metra.

Tampere położone w południowej Finlandii jest jednym z największych ośrodków przemysłowych tego kraju, będąc z tego powodu nazywanym ?Manchesterem Finlandii?. Komunikacja miejska w aglomeracji, która liczy ponad 300 tysięcy mieszkańców, jest obsługiwana przez firmę TKL. Na 30 liniach autobusowych, wykorzystuje ona flotę 135 autobusów, które m.in. wyprodukowane zostały w Bolechowie i we Wrocławiu (Volvo 8900 LE).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Solaris
Finlandia
elektrobus
 • Nie wierzę – 19.01.2016

  Jeśli to nie jest błąd dziennikarski, nie tyle strzelili dziesiątkę, ale upolowali jelonka. Mało, że mają jelonka, to jeszcze pozwala im dobrze pociągnąć z cycka. Znaleźć głupka, który kupi autobus za około cztery miliony trzysta tysięcy ciężko jest. Nawet z napędem elektrycznym. Kraków nie powinien mieć żadnych wyrzutów sumienia. Patrząc na tą transakcję, to krakusy wydymali poznaniaków kupując od nich autobusy za bezcen.

 • hehuh – 19.01.2016

  Solarisy U12,9 Hybrid były jeszcze zamawiane w Norwegii, więc te dla Finlandii nie były jedyne: Zamówienie na dostawę 11 autobusów Solaris Urbino 12,9 Hybrid pochodzi z kolei od nowego klienta - firmy Tide ASA . Ekologiczne hybrydy pojawią się na ulicach Vestfold na początku lipca 2014 roku.Cytat z artykułu: http://infobus.pl/solaris-dostarczy-57-autobusow-do-norwegii_more_41600.html

 • ... – 20.01.2016

  Za tę cenę to może być nawet U24 electric.

 • wie lange (noch) olschewska – 21.01.2016

  he he pewnie szybko wrócą do bylechłowa, jak te z berlina

 • Polak z Polski – 21.01.2016

  Zawsze mogą kupić Mercedesa Conecto. Niezawodny autobus z najlepszej jakości materiałów.

 • wie lange (noch) olschewska – 25.01.2016

  @polak z ch... wie skąd - oj bardzo się zdziwisz, dowiadując się prawdy o najlepszym autobusie wszechczasów z bylechłowa

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....