TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsze autobusowe rejestracje za lipiec 2018
InfoBus.pl - Opublikowano: 16.08.2018 14:30:03
Pierwsze autobusowe rejestracje za lipiec 2018

W lipcu br. nowe rejestracje w całej grupie pojazdów użytkowych pow. 3,5t. wyniosły 2202 szt. i chociaż poziom ten był, jak zazwyczaj niższy niż osiągnięty w czerwcu (-22,8%), to jednocześnie podniósł lipcowy rekord z poprzedniego roku dla analogicznego miesiąca o 3,8%.

Samochody ciężarowe (+6,9%) ciągnęły w górę całą grupę a autobusy przyhamowały (-23,6%). Wydania tych pierwszych mimo, że był to drugi dla nich, najniższy (po styczniu) miesięczny rezultat br. są na wysokim w tej części roku poziomie pow. 2 tys. szt. Podobnie wydania w grupie autobusów mimo, że to najsłabszy dla nich miesiąc od początku roku, to ciągle lipcowy poziom pow. 150 szt. na przestrzeni ubiegłych 10 lat, nie jest słabym rezultatem dla tego miesiąca.

Od początku br. wjechały na drogi 18 704 pojazdy użytkowe z dopuszczalną masą powyżej 3,5t. i po lipcu jest to więcej o 13,1% niż w analogicznym czasie 2017r.

Nowe autobusy o DMC>3,5T

Lipiec zamknął się dla autobusów z najniższym od początku 2018 roku miesięcznym rezultatem. W ostatnim miesiącu zarejestrowano 165 szt. ze spadkiem r/r o 23,6% i m/m o 31,3%. Mimo tego, lipcowy poziom pow. 150 szt. na przestrzeni ubiegłych 10 lat, nie jest słabym rezultatem dla tego miesiąca roku.

W grupie pojazdów najcięższych od 16t. wyróżniliśmy w lipcu br.78 pojazdów (-43%), czyli mniej o 58 autobusów niż w analogicznym czasie przed rokiem.


Od początku roku na drogi wyjechały 1 588 nowych autobusów, tj. więcej o 16% niż w takim samym czasie ub.r. W grupie pojazdów najcięższych od 16t. przybyło 919 szt. podczas, gdy rok wcześniej 717 szt. Najmocniej w tej grupie były reprezentowane autobusy marki SOLARIS (237) i MERCEDES-BENZ (214 szt.) następnie MAN (172 szt.)

W ogólnym rankingu marek pierwsze miejsce ma MERCEDES-BENZ, który wydał od początku roku 665 autobusów (+1%). Drugi jest SOLARIS po rejestracji 271 szt. (+5%). Za nim MAN z rezultatem 174 rejestracji (+248%). Czwarte zajmuje z lekkim spadkiem FORD 106 szt. (-5%).

Używane użytkowe

W grupie używanych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5t sprowadzanych do Polski z zagranicy, w lipcu br. przybyło 2 390 szt. Jest to wynik, o 10,2% (221 szt.) wyższy niż przed rokiem, chociaż niższy niż w czerwcu br. o 8,3%. Utrzymuje się stosunkowo wysoki poziom napływu używanych, sprowadzanych z zagranicy pojazdów użytkowych. W całej grupie wyróżniliśmy 2 187 samochodów ciężarowych (+11,4% r/r; -10,3% m/m) i 163 autobusy (-1,5% r/r; +21,6% m/m).

Od początku roku zarejestrowano 18 961 (+7,4%) sprowadzanych z zagranicy pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5t. i jest ich o 257 szt. więcej niż nowych. W grupie samochodów ciężarowych teraz używane pojazdy przeważają nad rejestracjami nowych o 70 szt. a w grupie autobusów dominacja rejestracji używanych, jest wyraźniejsza. Przybyło ich 1775 i są liczniejsze niż nowe o 11,8%.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
Polska
nowe
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....