TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe














Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe













Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane











Profile społecznościowe



Dodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsza pikieta pracowników Autosanu za czasów PGZ
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.11.2018 12:00:31 1 komentarz
Pierwsza pikieta pracowników Autosanu za czasów PZG; fot. Autosan FB

8 listopada pracownicy Autosanu w czasie przerwy śniadaniowej pikietowali przed halą produkcyjną. Domagają się podwyżek płac. Pikietujący domagali się podwyżki płac dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach produkcyjnych. Chcą zarabiać o 1–1,5 zł/godz. więcej. Obecnie średnia zarobków pracowników na produkcji wynosi 2,2 tys. zł brutto.

Pikietę zorganizowała zakładowa organizacja NSZZ "Solidarność". Jak powiedziała lokalnym mediom Ewa Latusek, przewodnicząca KM NSZZ "Solidarność" w sanockiej fabryce:

- Odkąd Polska Grupa Zbrojeniowa przejęła Autosan, rozpoczęły się problemy. Nigdy nie myślałam, że dojdzie do takiej sytuacji, aby opowiadać mediom o naszych kłopotach, tylko dlatego, że nie możemy ich rozwiązać przy stole z prezesem. Większość ludzi pracuje w Autosanie za 15,50 zł na godzinę, firma jest niedofinansowana, nie rozwija się, nie inwestuje, nie zdobywa pieniędzy na wzrost wynagrodzeń - podkreśla Latusek.

Zdaniem Autosanu

Zarząd Autosanu ocenia, że wzięło w niej udział około 80–90 osób.

– Było to 20–25 proc. załogi i byli to wyłącznie pracownicy zatrudnieni na stanowiskach produkcyjnych – informują przedstawiciele zakładu.

Pikieta trwała 15 minut, odbywała się w czasie przerwy śniadaniowej w godz. 9.45–10.00. Po jej zakończeniu wszyscy pracownicy wrócili do pracy. Zdaniem firmy ewentualne podwyżki płac zapewni negocjowany właśnie Układ Zbiorowy Pracy - najszybciej na przełomie I i II kwartału 2019 r.

Poniżej publikujemy pełne oświadczenie, jakie otrzymaliśmy od Autosanu na temat czwartkowej pikiety:

1. Informujemy, że w dniu 8 listopada 2018 r. w AUTOSAN sp. z o.o. miała miejsce pikieta pracowników Spółki zorganizowana przez zakładową NSZZ Solidarność. W pikiecie udział wzięło ok. 20 - 25% załogi i byli to wyłącznie pracownicy zatrudnieni na stanowiskach produkcyjnych ( 80 – 90 osób).

2. Jak wskazała w krótkim wywiadzie dla telewizji regionalnej przewodnicząca zakładowej NSZZ Solidarność Pani Ewa Latusek wyłącznym celem pikiety było zwrócenie uwagi na konieczność przyśpieszenia dokonania podwyżek wynagrodzeń dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach produkcyjnych ( o 1 do 1,5 zł / godz. ).

3. Zarząd Spółki informuje, że jest w końcowej fazie negocjacji prowadzonych od miesiąca lipca br. ze związkami zawodowymi działającymi w fabryce dotyczących uchwalenia Układu Zbiorowego Pracy. Po odkupieniu zakładu jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa od Syndyka masy upadłościowej w AUTOSAN sp. z o.o. nie było obowiązującego UZP. Zakończenie w/w negocjacji było i jest planowane na koniec bieżącego miesiąca.

4. Zgodnie z proponowanymi zapisami w negocjowanym Układzie Zbiorowym Pracy ewentualne podwyżki płac pracowników zatrudnionych w AUTOSAN sp. z o.o. były planowane na przełom I i II kwartału 2019 r.

5. Należy jednocześnie podkreślić, że po zademonstrowaniu swojego niezadowolenia przez w/w część załogi Spółki w czasie przysługującej jej przerwy śniadaniowej (9.45 – 10.00 ) wszyscy pracownicy wrócili do pracy.



Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
fabryka
Autosan
  • Aurelia – 17.11.2018

    Premier Morawiecki kiedyś powiedział, że model rozwoju oparty na niskich kosztach pracy jest drogą donikąd. Chyba miał rację, ale nikt nie przypuszczał, że mówił o firmach których Państwo polskie jest pośrednio właścicielem.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....