TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pięć lat autobusów Mławskiej Komunikacji Miejskiej
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.10.2019 09:00:42
Pięć lat autobusów Mławskiej Komunikacji Miejskiej; fot. UM Mława

Mławska Komunikacja Miejska funkcjonuje już od pięciu lat. Pierwszy autobus wyjechał w trasę 10 października 2014 roku.

Po przejęciu MKM-ki przez Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe i uruchomieniu dodatkowej, czwartej linii, z tej formy przemieszczania się po mieście korzysta jeszcze więcej osób. Średnio w ciągu miesiąca MKM-ką jeździ ok. 3,5 tysiąca pasażerów.

Podróż za darmo

Do Mławskiej Komunikacji Miejskiej przekonuje się coraz więcej mieszkańców miasta oraz odwiedzających je gości. To bardzo wygodna forma dojazdu m.in. do zakładów pracy, szkół i sklepów.

A co najważniejsze, dla mławian zupełnie darmowa – wystarczy tylko mieć wyrabianą bezpłatnie w urzędzie miasta Kartę Mławiaka (oczywiście bezpłatnie jeżdżą także osoby ustawowo zwolnione z obowiązku kupowania biletów).

MKM-ą jeździ też jednak sporo osób nieposiadających karty – tylko w sierpniu br. zakupiono 650 biletów normalnych i 1050 ulgowych.

1081 kilometrów

Aby w sposób optymalny zapewnić pasażerom dotarcie do różnych rejonów miasta, autobusy MKM-ki przejeżdżają dziennie średnio 1081 kilometrów, w tym na linii nr 1 ok. 436, na linii nr 2 – ok. 153, na "trójce" – ok. 383, a na "czwórce" – ok. 109. Trasy obsługuje sześć autobusów marki Scania, które mogą jednorazowo przewieść ok. 550 pasażerów. Trzy z nich, o długości 12 metrów, mają po 32 miejsca siedzące, 69 stojących i 1 dla inwalidów; w pozostałych trzech, dziesięciometrowych, jest po 26 miejsc siedzących, 56 stojących i 1 dla inwalidów.

-"Mławska Komunikacja Miejska okazała się wielkim sukcesem. Z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Dzięki niej ograniczyliśmy korzystanie z prywatnych samochodów, a co za tym idzie udrożniliśmy nasze drogi i oczyściliśmy powietrze z nadmiaru szkodliwych spalin. Gratuluję mieszkańcom, że wybierają komfort, bezpieczeństwo i zdrowie" – mówi burmistrz miasta Sławomir Kowalewski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
BKM
Mława
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....