TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Piąty Nowy Urbino 12 już w Wejherowie [FILM]
INFOBUS.PL - Opublikowano: 05.02.2018 16:45:22 1 komentarz
fot. wejherowo.pl

Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie zakupił i wprowadził do eksploatacji kolejnego Nowego Urbino 12. To już czwarty autobus tego typu we flocie przewoźnika. Natomiast wszystkie 28 autobusów, które aktualnie eksploatuje MZK wyprodukowano w fabryce w Bolechowie.Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie zakupił i wprowadził do eksploatacji kolejnego Nowego Urbino 12. To już czwarty autobus tego typu we flocie przewoźnika.

Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt pogratulował prezesowi MZK Czesławowi Kordelowi zakupu kolejnego nowego autobusu, który poprawi komfort podróży pasażerom i usprawni funkcjonowanie komunikacji zbiorowej wmieście.

"Jest to 39. nowy autobus zakupiony w naszej firmie, spółce komunalnej, a 23. tego typu, więc myślę, że ta ilość pokazuje w przypadku Wejherowa, że mamy samochody i autobusy nowoczesne, z czego się bardzo cieszymy." – powiedział Krzysztof Hildebrandt.

Prezes wejherowskiego MZK Czesław Kordel poinformował, że jest to standardowy autobus w Wejherowie i typowy, jakim jeżdżą mieszkańcy Europy. Pojazd wyposażony jest nie tylko w klimatyzację, ale także w urządzenie ułatwiające poruszanie się osobie niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim. Posiada również kasowniki nowego typu i dodatkowo został wyposażony w urządzenie do wprowadzenia opłaty za przejazd przy pomocy bankomatowej karty zbliżeniowej.

Nowy pojazd posiada nowe rozwiązań w porównaniu z dotychczas eksploatowanymi autobusów tej marki. Wskazywano na dobrze dobraną kompletację napędu, która kolejny raz składa się z silnika DAF MX-11 spełniającego normę Euro 6 oraz sześciobiegowej automatycznej skrzyni biegów ZF Ecolife.

Ponadto podkreślano inne pozytywne cechy nowego autobusu. To przede wszystkim lepsze wyciszenie, oryginalna stylistyka nadwozia, mniejsza masa, oszczędne oświetlenie wnętrza diodami LED oraz większy prześwit drzwi wejściowych. Autobus jest klimatyzowany oraz umożliwia podróż 95 pasażerom. Dla 30 osób przygotowano miejsce siedzące na fotelach typu Kiel Centra. Aż 14 siedzeń jest dostępnych z niskiej podłogi. Co istotne zachowano przy tym zadowalające rozmiary dla wydzielonej przestrzeni dla pasażerów stojących oraz wózków.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MZK Wejherowo
Solaris
  • hehuh – 05.02.2018

    To czwarty czy piąty?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....