TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Paweł Kukuła najlepszym miejskim kierowcą w Polsce!
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.09.2019 15:00:04
Paweł Kukuła najlepszym miejskim kierowcą w Polsce!; fot. MPK Łódź / fb

W Łodzi zakończył się dwudniowy VIII Ogólnopolski Konkurs Kierowców Komunikacji Miejskiej o Puchar Prezesa Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej. Tytułu najlepszego kierowcy autobusu w kraju zdobył

Przypomnijmy, że do konkursu stanęło 51 kierowców. Uczestnicy musieli najpierw odpowiedzieć na kilkadziesiąt trudnych pytań w części teoretycznej, a później wykazać się umiejętnościami na placu manewrowym, zlokalizowanym na … stadionie żużlowym Orzeł. Tutaj należało m.in. precyzyjnie zaparkować, trafić kropką laserową w tarczę oraz wykonać slalom pomiędzy pachołkami. I to na czas.

-"Dla kierowców to doskonały trening oraz motywacja do podnoszenia swoich kwalifikacji. Dzięki takim konkursom możemy być spokojni, że za sterami autobusów siadają naprawdę najlepsi z najlepszych, którzy na pewno dowiozą nas bezpiecznie do celu podróży - powiedział Marcin Żabicki z Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej.

Osiągnięcia kierowców oceniała i punktowała komisja złożona z niezależnych ekspertów - m.in. Policji i WORD przy wsparciu pracowników nadzoru ruchu MPK-Łódź.

Finałowy piątek

Wielki finał konkursu dla kierowców odbył się w piątek - 13 września. Zakwalifikowało się do niego 10 kierowców, wśród nich łódzki kierowca pracujący w zajezdni Nowe Sady - Sebastian Mlonka, który w zeszłym roku został zarówno najlepszym kierowcą autobusu miejskiego w Polsce, jak i najlepszym kierowcą autobusu miejskiego w Europie. O tym wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ

Ostatecznie w Łodzi najlepiej z przeszkodami i w scenkach z pasażerami poradził sobie Paweł Kukuła z MPK Poznań, który został Najlepszym Kierowcą Komunikacji Miejskiej w Polsce. Gratulacje!

Drugie miejsce na podium zajął Sebastian Mlonka. Trzeci był Piotr Śliwiński z MPK Płock, a na czwartym miejscu uplasował się Bartosz Rol - też MPK-Łódź.

Mistrz z Poznania

Paweł Kukuła – pracownik poznańskiego MPK to wielokrotny mistrz kierownicy w wielu innych konkursach branżowych. Teraz okazał się najlepszy spośród 51 innych kierowców z całej Polski, którzy stanęli w Łodzi do rywalizacji o Puchar Prezesa IGKM.

Pan Paweł usiadł za kółkiem autobusu poznańskiego MPK 1 grudnia 2011 roku. Zrobił licencjat ze stosunków międzynarodowych, ale praca kierowcy zawsze była jego marzeniem, które chciał spełnić.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konkurs
kierowca
IGKM
MPK Łódź

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....