TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Paryż zamawia 409 gazowych autobusów Iveco!
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.11.2019 13:00:57
Paryż zamawia 409 gazowych autobusów Iveco!

Stolica Francji stawia na francuskie autobusy oraz ekologię i w rezultacie kupuje aż 409 szt. niskopodłogowych autobusów Iveco Urbanway CNG.

Centralne Biuro Zakupów Francuskiego Transportu Publicznego oraz region Ile-de-France Mobilités ogłosiły wspólne, rekordowe zamówienie na łącznie 409 autobusów napędzanych biogazem. Ich wybór padł na model Iveco Urbanway CNG, czyli pojazd który został zaprojektowany i jest produkowany we Francji. Teraz w liczbie 409 sztuk będzie on wykorzystywany w sieci peryferyjnego transportu publicznego w paryskiej metropolii.

Wszystkie zamówione egzemplarze będą zasilane CNG, co jest częścią szerszej, francuskiej strategii rozwoju sieci transportowej bez oleju napędowego. Pojazdy zostaną dostarczone z fabryki w Annonay w latach 2020-2021.

Nowe zasady

Warto podkreślić, że po raz pierwszy takie zamówienie zostało złożone za pośrednictwem centralnego biura zakupów, bez zlecania zakupu taboru przewoźnikom. Jest to nowa procedura mająca na celu ujednolicenie wyposażenia stosowanego w regionie Ile-de-France, aby pasażerowie mogli korzystać z autobusów o porównywalnej jakości.

Dlatego tez, dwunastometrowe autobusy Urbanway Natural Power będą prezentować nową, harmonijną stylistykę wnętrza wybraną przez Ile-de-France Mobilités, która wyznacza nowe standardy w zakresie komfortu i bezpieczeństwa. Dzięki zastosowaniu gazu ziemnego w pojazdach będzie ciszej, a nowe autobusy zostaną wyposażone zostaną też w klimatyzację, monitoring, porty USB i oświetlenie LED.

W zakresie napędu to zdaniem Francuzów zastosowanie tej technologii stanowi odpowiedź na dzisiejsze wyzwania ekologicznej mobilności. Ponadto, dzięki wydłużonemu zasięgowi do 400 kilometrów, gazowe modele Urbanway nadają się do transportu publicznego w rejonie Paryża.

Gazowa nagroda

Nie tylko gazowe kontrakty trafiają do Iveco Bus, ale także … nagrody za gazowe autobusy. Podczas Busworld 2019 marka Iveco otrzymała nagrodę Sustainable Bus of the Year 2020 za międzymiastowy autobus Crossway Natural Power.

Pojazd ten wyróżnia się dość niezwykłym rozwiązaniem konstrukcyjnym (w tej kategorii), które integruje zbiorniki ze sprężonym gazem w obszarze dachu. To optymalizuje środek ciężkości pojazdu w celu poprawy stabilności na drodze, jednocześnie zwiększa komfort kierowcy i pasażera. Dzięki tej konstrukcji pojazd jest najniższy pod względem całkowitej wysokości w międzymiastowym segmencie, co oznacza, że można go eksploatować bez specjalnych ograniczeń.

Co ważne, Crossway Natural Power oferuje tą samą pojemność, co jego wersja z silnikiem Diesla, zarówno pod względem przestrzeni pasażerskiej, jak i bagażowej. Przy całkowitej pojemności 1260 litrów (w czterech zbiornikach o pojemności 315 litrów) pojazd może przejechać do 600 km i jest kompatybilny z systemami szybkiego lub wolnego tankowania. Podobnie, wersja z silnikiem Diesla, jest wyposażony w silnik Cursor 9 NP o mocy 360 KM (265 kW).

Na koniec dodajmy, że Crossway NP. dostępny jest w dwóch wersjach gabarytowych 12 i 13 metrów, w dwóch wersjach funkcjonalnych LINE i POP, i stanowi nową alternatywę dla regionów poszukujących ekologicznych rozwiązań transportowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
CNG
Iveco
Francja
  • Tomek Kobyłkiewicz – 07.11.2019

    Jeszcze wieksze korki będą przez zepsute autobusu 😁😁

  • Krzysztof Siwek – 08.11.2019

    Szybciej wyparuje ten p*******ny paryż😤

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....