TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ostatnie zmiany taborowe w sieci MZK Tychy
HTTP://WWW.KMTYCHY.PL - Opublikowano: 17.09.2007 22:15:10 1 komentarz
Ostatnie zmiany taborowe w sieci MZK Tychy

Przedstawiamy podsumowanie zmian taborowych jakie nastąpiły u najważniejszych przewoźników sieci MZK Tychy w okresie ostatnich miesięcy.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach

Na tyskich ulicach nie zobaczymy już Ikarusów 280.26 #222 oraz #231. Jeszcze daleko do wyeliminowania wszystkich autobusów tej marki, ale sukcesywnie, co kilka miesięcy, PKM pozbywa się kolejnych takich wozów. Ostatnio do sprzedaży został wystawiony Ikarus #219. Sprzedano ostatniego Jelcza M11 #157. Był to ostatni przedstawiciel tego modelu w Tychach. Na złom powędrowały niskowejściowe Jelcze M121M #134 oraz #143. Na sprzedaż wystawiono za to #136 #142 #144. Jedynie #130 (najstarszy M121M w PKMie) nadal jest eksploatowany liniowo i nie widać żadnych jego planów kasacyjnych. W ostatnim czasie pojawiły się cztery używane MANy NG272 #050 #051 #052 #053. Wszystkie te autobusy wyposażono w wyświetlacze pikselowe firmy Pixel Bydgoszcz.

Meteor Jaworzno

Wycofano z liniowej eksploatacji w sieci MZK Tychy wszystkie Jelcze M11 - #837, #838. Wcześniej za złom powędrowały niebieskie M11 #71 i #72. Od tego momentu, na liniach MZK Tychy nie ma żadnego autobusu typu M11. Nie zobaczymy też na linii 605 charakterystycznego seledynowego przegubowego Ikarusa #853. Zamiast wycofanych autobusów wysokopodłogowych, wprowadzono do ruchu używane, niskowejściowe Scanie CN113CLL. Na chwilę obecną w ruchu liniowym jest pięć pojazdów tego typu - #827 #828 #829 #833 #834. Wszystkie wyposażone zostały w otwierane okna. Uruchomiono także wyświetlacze pikselowe firmy Mobitec. Nieoficjalnie mówi się, że docelowo w Meteorze ma się pojawić dwanaście takich Scanii, które obok Solarisów będą stanowić podstawowy tabor wysyłany na linie tyskie.

Biała Scania #826, która była pierwszą dostarczoną do Meteora, została zwrócona importerowi. Prawdopodobnie chodziło tutaj o węższe środkowe drzwi oraz o szerokość wozu, która przekraczała dopuszczalną normę. Warto zwrócić uwagę, że Meteor na chwilę obecną eksploatuje tylko dwa autobusy wysokopodłogowe - Jelcza 120M/3 #835 oraz Jelcza 120MM #814. Ten pierwszy ma stały przydział na linii 157/1, a drugi Jelcz - będąc rezerwą, obsługuje sporadycznie linię 605. Wszystkie stacjonujące na zajezdni Bieruń Stary autobusy są niskowejściowe albo niskopodłogowe.

Tyskie Linie Trolejbusowe

Sprzedany na złom został najstarszy Jelcz należący do TLT - #015. W tym roku wycofany ma zostać jeszcze jeden z wysłużonych Jelczy PR110E.

Podsumowanie

Wszyscy przewoźnicy, których tabor przeanalizowaliśmy, dążą do wyeliminowania najstarszych autobusów, które ze względu na wysoką podłogę nie są przyjazne pasażerom. Najbardziej ciekawe jest, co PKM Tychy zrobi na przełomie najbliższych lat z dwunastoma Jelczami 120M/3, które mając aktualnie odpowiednio 7 i 5 lat, ze względu na brak niskiej podłogi, nie mogą być eksploatowane na sporej części linii. TLT zgodnie z zapowiedziami sukcesywnie eliminuje najstarsze elektryczne Jelcze i zastępuje je Solarisami. Kto wie, czy na 25-lecie miasto lub samo TLT nie zaprezentuje kolejnego takiego pojazdu. Czas pokaże.

Ciekawie wyglądają również zmiany zachodzące w Meteorze. Jeszcze kilka miesięcy temu na liniach kursowały niebieskie Jelcze M11 pochodzące z PKM Jaworzno oraz duża liczba wozów z wysoką podłogą zamiast wymaganej niskiej. Sytuacja uległa znacznej zmianie. Po wprowadzeniu do ruchu Scanii CN113CLL firma znacznie poprawiła standard podróży.

Więcej o komunikacji w Tychach można przeczytać w portalu http://www.kmtychy.pl .  
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
MZK
Tychy
tabor
Scania
Jelcz
Meteor
PKM
TLT
  • shinkadamo – 19.09.2007

    Czekamy na wyniki przetargu ogłoszonego przez PKM Tychy. Ogłoszenie przetargu było pierwszą po 2002 roku dobrą decyzją podjętą przez tyski PKM. Wreszcie zobaczymy całkowicie fabrycznie nowe pojazdy przegubowe.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....