TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Oslo chce ograniczyć ruch autokarów
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.04.2019 12:00:50
Oslo chce ograniczyć ruch autokarów; fot. H.M.K. Coach Company

Oslo chce ograniczyć ruch autobusów turystycznych w ścisłym centrum norweskiego miasta. Magistrat uznał, że autokary … szpecą krajobraz. Jednocześnie na cenzurowanym w stolicy znalazły się statki wycieczkowe.

W marcu wydział ds. środowiska i transportu (Bymiljøetaten) w Oslo poinformował, że w sezonie letnim autobus turystyczne nie będą mogły poruszać się po centrum miasta. Wyjątek stanowi raptem kilka ulic.

To oznacza spore problemy dla wszystkich touroperatorów, którzy z pokładu autobusów chce pokazać turystom Oslo i dojechać do najważniejszych miejsc. Zgodnie z zaleceniem Bymiljøetaten, w tegoroczne wakacje autokary nie będą mogły wjechać w obręb Ringu 1, gdzie znajdują się największe turystyczne atrakcje, jak ratusz, siedziba parlamentu, słynny deptak Karl Johans gate, czy twierdza Akershus.

Zakaz nie obejmuje tylko kilku fragmentów ścisłego centrum Oslo, m.in. części Kongens gate i Skippergata. Jak cytuje Finansavisen, gmina uznała autokary za… szpecące miasto. Nowe zasady zostały przedstawione w opublikowanej w ubiegłym miesiącu broszurze o wzorcach poruszania się autobusów turystycznych po Oslo. Tutaj głównym argumentem tłumaczącym zmiany są remonty ulic w centrum miasta i zwiększony ruch transportu publicznego.

Ekologiczne crusiery

Oczywiście chodzi też ekologię, co przede wszystkim jest podnoszone przy pomysłach ograniczenia ruchu wycieczkowców, które masowo odwiedzają stolicę kraju fiordów. Od 2025 roku wszystkie cumujące w mieście wycieczkowcem mają być podłączone do portowego systemem zasilania. W przeciwnym razie statki nie będą mogły cumować w Oslo Havn. Oslo jako pierwsze wdraża projekt "zerowej emisji", ale docelowo ma on objąć osiem gmin położonych na norweskim wybrzeżu (od Kristiansand do Trondheim).

Według rady miasta wycieczkowce kursujące wzdłuż norweskiego wybrzeża i zatrzymujące się w Oslo, generują niemal 10 proc. gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń powietrza. Dla porównania, emisja międzynarodowych promów wynosi ok. 40 proc, lecz wszystkie one mają być podłączone do systemu zasilania brzegowego już w 2020 roku.

Jak donoszą norweskie media, branża statków wycieczkowych jest skłonna dostosować się do wymogów, jeśli tylko korzystanie z zasobów energii w przystaniach kluczowych miast wybrzeża Norwegii okaże się możliwe z technicznego punktu widzenia.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autokar
Norwegia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....