TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Opozycja złoży interpelację ws. Autosanu
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 24.08.2017 14:33:02 8 komentarzy
Opozycja złoży interpelacje ws. Autosanu; fot. Lukas 3z; wikiepdia.pl

Medialny serial o przetargu na nowe autobusy dla wojska trwa w najlepsze. Teraz przyłączyła się do niego opozycja, która zapowiedziała złożenie interpelacji poselskiej w tej sprawie.

Złożenie interpelacji poselskiej w sprawie wyjaśnienia okoliczności niezłożenia oferty przetargowej przez Autosan na dostawę autobusów dla wojska - zapowiedzieli 24 sierpnia 2017 r. w Rzeszowie posłowie PO Zdzisław Gawlik i Krystyna Skowrońska.

Autosan starał się o start w przetargu na 18 autobusów dla wojska. Jego ofertę ws zamówienia wartego prawie 30 mln zł odrzucono, bo została złożona 20 minut po czasie.

-"Będziemy chcieli otrzymać pełne wyjaśnienia związane z tym przetargiem, ale także wyjaśnienia od przedstawicieli firmy dotyczące poprawności złożenia oferty przetargowej" – powiedziała Skowrońska na konferencji prasowej.

Z kolei Gawlik stwierdził, że Autosan od kwietnia 2016 r. "wygenerował 20 mln zł straty; 12 mln zł za rok ubiegły i ponad 8 mln zł w 2017 r.". "30 marca 2016 r. w blasku fleszy pani premier Beata Szydło w obecności znamienitych osób ogłosiła realizację programu Gospodarka plus. Przykładem realizacji tego projektu miał być Autosan" – mówił b. wiceminister skarbu państwa w rządzie PO-PSL.

Będący w upadłości od 2013 r. Autosan w marcu 2016 r. kupiło konsorcjum dwóch spółek PIT-Radwar i Huta Stalowa Wola; obie należą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Kupujący za fabrykę zapłacili 17,3 mln zł.

W ocenie Gawlika, "sytuacja Autosanu przenosi się na inne spółki". Przypomniał, że współwłaściciele sanockiej firmy PIT-Radwar i HSW przy 3,5 mln zł wsparcia Polskiej Grupy Zbrojeniowej zainwestowały w sanocką spółkę 52 mln zł. "Problem jest w tym, że gros tych pieniędzy, to są pieniądze dedykowane do Autosanu w formie pożyczki. Gdyby się ziścił scenariusz upadłości w Autosanie, to HSW i PIT-Radwar nie będą mogły odzyskać tych pożyczek" – mówił Gawlik.

W jego ocenie, zainwestowane w sanocką fabrykę 55,5 mln zł "to są pieniądze zainwestowane przez polskiego podatnika". "Można powiedzieć że każdy z nas zainwestował w Autosan 1,5 zł" – dodał. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Autosan
wojsko
przetarg
 • pancerna brzoza – 24.08.2017

  Po prostu zamknąć tych niemieckich dostawców z MANa do pierdla i niech się przyznają, że przytrzymali drzwi przed dyrem z Sanoka. Proste!

 • hmm – 24.08.2017

  że też potentat się nie zgłosił, ciekawe

 • Tak jest właśnie – 24.08.2017

  śmierdzi na kilometr pewnym wyścigowym HELMUTEM ! A wy PO-le oddalibyście już dawno wszystko Germańcom.

 • ZAMKNIETE DRZWI – 24.08.2017

  Ta i drzwi mu 3 dni trzymali i przez to nie złożył oferty

 • Generał Bul-Komorowski – 25.08.2017

  Aby odnieść zwycięstwo należy odciąć wroga od zaopatrzenia. Trzeba wysłać oddziały dywersantów by zaminowali drogi wiodące do Starachowic. Trzeba bombardować transporty części do produkcji autobusów MANa w Polsce. Trzeba wysłać najlepszych agentów wywiadu aby niepostrzeżenie wykradli plany nowoczesnych autobusów z fabryki w Starachowicach zanim Niemcy odcięci od dostaw i pozbawieni nadziei na wsparcie z zewnątrz spalą ją do fundamentów !!!

 • Kaziok – 25.08.2017

  A może wyjaśnienie jest głupsze niż myślimy? Jak to bywa z ludźmi przyjętymi na posadę po znajomości praca nie jest u nich priorytetem.Po facebukowaniu przy kawie przypomniał sobie po co został zatrudniony i myślał że w zasadzie nic się nie stało.

 • peter – 26.08.2017

  Durnie z PO-PSL póki nie mają odciętej samorządowej kasy drą ryje. Drą ryje bo grupka z nich ma póki co sejmową nietykalność. Ciekawie będzie jak te jajca się skończą ;-) To grube świństwo jechać po Autosanie gdy każdy zainteresowany wie czyja ekipa doprowadziła firmę na skraj ruiny ...

 • Solidarny – 27.08.2017

  Czyja? Bo mi się widzi że sprzedaż Jelcza i Autosana to była za Solidarności:(

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....