TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Opony Continental HSL1 i HSR1 - większy komfort jazdy autobusem
CONTINENTAL - Opublikowano: 13.05.2008 15:34:04
Opony Continental HSL1 i HSR1 - większy komfort jazdy autobusem

Wiosna uważane jest za tradycyjny czas wymiany opon w autobusach. Czy to w przypadku jazdy na dalekich trasach, czy też w zróżnicowanych warunkach ruchu drogowego i stanu nawierzchni –prawidłowy dobór opon ma wpływ na bezpieczeństwo pojazdu i sprawność całej floty, a także decyduje o komforcie jazdy, tak istotnym z punktu widzenia pasażerów autokaru. Pod tym względem najlepszą charakterystyką szczycą się opony Continental HSL1 i HSR1.
Nowoczesne dalekobieżne autokary posiadają rozwiązania zapewniające taki sam poziom komfortu jak w innych środkach lokomocji. Ważną, choć często niedocenianą rolę w zapewnieniu komfortu jazdy pasażerom autokaru odgrywają opony. Płynna jazda i cichobieżność opon przyczyniają się do dobrego samopoczucia pasażerów. Opony HSL1 gwarantują najwyższy komfort na dalekich trasach.

Firmie Continental udało się uzyskać optymalną charakterystykę opon HSL1, zapewniającą płynność jazdy. Ponadto geometria rowków, opracowana specjalnie dla HSL1, decyduje o wyraźnie obniżonym szumie toczenia, a co za tym idzie –niskim poziomie hałasu. Dzięki kombinacji unikalnej rzeźby bieżnika i specjalnej mieszanki gumowej, Continental uzyskał optymalną sterowność i skuteczność hamowania przez wysoki poziom trakcji.
Komfort jazdy nie jest jednak jedynym czynnikiem, który ulega poprawie dzięki HSL1. Rozwiązanie Continental podwyższające komfort pozwala równocześnie zredukować koszty bieżące floty autokarów. Na przykład dzięki maksymalnie szerokiej powierzchni styku i obwodowym żebrom uzyskano równomierne ścieranie, a zatem większą żywotność opony. Obniżone zużycie paliwa uzyskano dzięki rowkom barku bieżnika i specjalnie dobranej mieszance gumowej. Niską temperaturę pracy opony, decydującą o niskim zużyciu paliwa, uzyskano stosując dwuskładnikową mieszankę bieżnika, co zmniejsza jego temperaturę. Inną zaletą z finansowego punktu widzenia jest możliwość sprzedaży wysokiej jakości karkasów używanych opon Continental.

Alternatywną oponą Continental, oferowaną dla floty obejmującej autokary do jazdy po mieście i na trasach dalekobieżnych, jest HSR1. Opona kół osi kierowanej, która w przypadku autokarów może też służyć jako opona uniwersalna, jest od lat stosowana z pomyślnym skutkiem w wielu flotach. Jazda w ruchu miejskim stwarza szczególnie trudne warunki, wynikające z konieczności częstego zatrzymywania pojazdu, częstych zmian kierunku jazdy i bardzo zróżnicowanej jakości nawierzchni. Właśnie takie warunki wymagają opon szczególnie dobrze wyważonych. Kluczowe słowa, jakimi Continental definiuje oponę HSR1, to: bezpieczeństwo, płynna jazda i nowoczesność.
Specjalny, elastyczny materiał bieżnika i innowacyjna trakcja zapewniają maksymalną przyczepność na mokrej nawierzchni przy minimalnym ścieraniu. Wyrafinowany wzór lamelek i brzegów bieżnika pozwolił uzyskać optymalną sterowność pojazdu i skuteczność hamowania. HSR1 charakteryzuje się również bardzo niskim poziomem hałasu i poprawia komfort pasażerów, nawet w zmiennych warunkach jazdy. Specjalny bieżnik sprawia, że HSR1 jest jedną z najcichszych opon w swojej klasie.
Równomierne ścieranie, ważne dla żywotności opony, i związaną z tym efektywność uzyskano dzięki poprawie rozkładu ciśnienia w obszarze styku z nawierzchnią. Dlatego HSR1 ma większą trwałość eksploatacyjną, co pozwala obniżyć koszty działalności.
Wysoka charakterystyka we wszystkich obszarach i dbałość o komfort pasażera sprawiają, że HSL1 i HSR1 to atrakcyjne propozycje na sezon wymiany opon 2008.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
opona
autokar
Continental

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....