TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Olkusz: Studenci i kombatanci zapłacą mniej
Łukasz Kmita 17.0.2007 - Opublikowano: 18.07.2007 10:38:01
Olkusz: Studenci i kombatanci zapłacą mniej
Dopiero po dwóch latach od wprowadzenia przez Związek Komunalny Gmin ,,Komunikacja Międzygminna”w Olkuszu nowego cennika za przejazd, w autobusach pojawiły się biletu z ulga ustawową. Decyzję o wprowadzeniu w sprzedaży u kierowców dodatkowych nominałów podjął powołany w czerwcu nowy Zarząd Związku. Ponad dwa lata temu, 1 czerwca 2005 roku zaczął obowiązywać zmieniony cennik za przejazd komunikacją miejską. Zgromadzenie Związku podjęło wówczas decyzje o wprowadzeniu dwóch rodzajów biletów ulgowych jednorazowych: ustawowych i gminnych. W cenniku ZKG ,,KM””zostały zróżnicowane opłaty za te bilety. Bilet z ulgą gminną przysługuje m.in. dzieciom od 4 roku życia, uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz emerytom i rencistom. W strefie miejskiej bilet jednorazowy kosztuje 1,00 zł. Prawo o korzystania z biletu z ulgą ustawową przysługuje kombatantom i studentom wyższych uczelni. Z przejazd w strefie miejskiej kombatant i student zapłaci 0.70 zł, a w granicach jednej gminy o 20 groszy więcej, czyli 0.90 zł. Dotychczas bilety o nominale 0,70 zł i 0,90 zł nie można było kupić w sprzedaży u kierowców autobusów. To powodowało, że część osób nie mogła skorzystać z przysługujących im ulg i musiała kupować bilety droższe nawet o 30 groszy. Teraz sytuacja ma się zmienić. –Wysłaliśmy pismo do przewoźników realizujących na naszych liniach zadania przewozowe, w którym informujemy, że bilety z ulgą ustawową mają być także dostępne u kierowców –mówi Wojciech Gleń, przewodniczący Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna”. Przedstawiciele Związku przypominają, że najlepiej bilety jednorazowe kupować w kioskach. Wtedy unikniemy opłaty dodatkowej w wysokości 0.20 zł. pobieranej jeśli kupujemy bilet u kierowcy.
Warto też dodać, że ceny za przejazd w komunikacji miejskiej na terenie ZKG ,,KM”w Olkuszu są najtańsze w regionie. Bilet jednorazowy normalny o najmniejszym nominale kosztuje w Olkuszu 1.40 zł. Tymczasem w Chrzanowie i Zawierciu jest o 0,80 zł droższy.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
Olkusz
PKM
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....