TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

O elektromobilność na Mazowszu z Chińczykami
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.11.2018 17:00:47
O elektromobilność na Mazowszu z Chińczykami

23 listopada  w urzędzie marszałkowskim w Warszawie przyjęto chińską delegację, z którą rozmawiano  m.in. o produkcji pojazdów i systemów elektromobilnych.

W spotkaniu uczestniczyli prezes ZDVision Zhu Shunli, prezes Zarządu Automotive Europe Corporation Sp. z o.o. – Charlie Tsen oraz dr Andrzej Bielecki (Kancelaria prawna ZBC). Mazowsze reprezentowali przedstawiciele Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich, Kancelarii Marszałka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, a także Agencji Rozwoju Mazowsza S.A.

Chińskie zaplecze

Strona chińska przedstawiła ogólne informacje na temat struktur sektora przemysłu pojazdów elektrycznych w Chinach. Wskazano m.in. rolę stowarzyszenia producentów samochodów, elementów i systemów wykorzystywanych w mobilności elektrycznej skupionej wokół Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Shenzhen. Podkreślono, że reprezentowana przez Zhu Shunli grupa chińskich producentów systemów elektromobilnych liczy blisko 400 podmiotów. Jej wkład w ogólne PKB Chin w 2017 r. wyniósł 65 proc. krajowego produktu tego sektora.

Prezes Zhu Shunli, wskazując na osobiste, bogate doświadczenie w obszarze działań gospodarczych w Europie, zaproponował utworzenie w Polsce jednostki koordynacyjno-zarządczej (Special Purpose Company). Jej rolą byłaby koordynacja działań w obszarze pozyskiwania inwestorów z Chin i innych państw na rzecz realizacji docelowego projektu - Parku Pojazdów Elektrycznych. Zdaniem Prezesa Shunli centrala parku mogłaby powstać w oparciu o formułę partnerstwa publiczno-prywatnego, przy aktywnym udziale – polskich – samorządowych władz lokalnych, chińskiej spółki ZD Vision Technology oraz chińskich i polskich partnerów prywatnych i państwowych. Rozwiązanie tego typu z powodzeniem stosowane jest w ramach współpracy chińskich agend stowarzyszenia (w projekcie rozwoju sektora elektromobilnego) z jednostkami samorządowymi w Belgii (m.in. w Leuven).

Inwestorzy doceniają Mazowsze

Marszałek Adam Struzik przedstawił informacje na temat walorów inwestycyjnych województwa mazowieckiego. Wskazał na wysokie zainteresowanie inwestorów zagranicznych obecnością na Mazowszu, czemu sprzyjają m.in. dobra sytuacja gospodarcza i perspektywy rozwoju województwa. W odniesieniu do propozycji chińskiej wyraził zainteresowanie Samorządu Województwa Mazowieckiego perspektywą rozwoju sektora przemysłowego poświęconego produkcji pojazdów i systemów elektromobilnych na Mazowszu. W kontekście możliwości inwestycyjnych podkreślił atrakcyjność terenów inwestycyjnych w okolicach Warszawy (w regionie Modlina), zwracając uwagę na ich korzystne położenie komunikacyjne i zaawansowaną infrastrukturę.

Biorąc pod uwagę strukturę administracyjną w obszarze dysponowania terenami pod inwestycje w Polsce, marszałek Adam Struzik wskazał potrzebę zaangażowania we współpracę państwowych jednostek gospodarczych (Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu). Ze strony województwa zadeklarował wsparcie procesu uzgodnieniowego (przy zaangażowaniu lokalnych partnerów publicznych i prywatnych) i zasygnalizował możliwość udziału w projekcie Agencji Rozwoju Mazowsza S.A. Strony podkreśliły obopólną intencję kontynuacji rozmów w tej sprawie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektromobilność
Mazowsze
Chiny
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....