TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

NSZZ Solidarność wspiera MPK Kielce
INFOBUS.PL - Opublikowano: 11.08.2017 13:27:24 12 komentarzy
NSZZ Solidarność wspiera MPK Kielce

Nie stygną emocje wokół kieleckiego przetargu na dziesięcioletnią obsługę komunikacji miejskiej. MPK Kielce zyskało nowego sojusznika, którym jest świętokrzyska Solidarność. Związkowcy apelują do miasta o "racjonalny wybór".

8 sierpnia Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ Solidarność opublikował swoje stanowisko w sprawie toczącego się w Kielcach przetargu. Związek staje po stronie MPK i argumentuje dlaczego powinien paść wybór na tego przewoźnika. Poniżej treść stanowiska związkowców.

"Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ Solidarność z uwagą i niepokojem śledzi próby przejęcia lokalnej komunikacji miejskiej w Kielcach przez firmę o nierozpoznanych bo ukrytych standardach, spółkę zarejestrowaną poza Kielcami.

Kieleckie MPK sp. z o.o. ciesząca się niekwestionowanym prestiżem, czego dowodem jest certyfikat Pracodawca Przyjazny Pracownikom i status najlepszego przewoźnika komunikacji miejskiej, nadany przez pismo samorządowców "Wspólnota", od dziesięciu lat spełnia wszelkie wymogi i standardy stawiane przedsiębiorstwu przez samorząd lokalny oraz mieszkańców kieleckiego obszaru metropolitalnego. Jako zarejestrowana w Kielcach spółka jest płatnikiem podatku do kieleckiego samorządu. Będąc posiadaczem znacznego majątku, w tym odtworzonej floty pasażerskiej stanowi istotną wartość dodaną dla miasta. Jest też stabilnym miejscem zatrudnienia dla ponad 600 rodzin, którzy dzięki temu są też płatnikami podatku i aktywnymi uczestnikami na lokalnym rynku.

Niepewność funkcjonowania rodzimej firmy komunikacyjnej rodzi również dalszą niepewność społeczną, nie tylko w środowisku MPK, ale również u wielu Kielczan. Ewentualna przegrana MPK jest przegraną dla całego miasta.

Kierując się tymi przesłankami Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ Solidarność jasno stwierdza, że stoi po stronie racjonalnego wyboru - wyboru sprawdzonego przewoźnika MPK sp. z o.o. w Kielcach.

Apelujemy do Kielczan o wspieranie rodzimej firmy w ramach solidarności naszej wspólnoty kieleckiej."


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Kielce
Michalczewski
MPK Kielce
przetarg
linie
 • Jacek – 11.08.2017

  Kolejna propaganda sukcesu, tym razem w wykonaniu związkowców. Zapomnieli wspomnieć o różnicy 60mln pomiędzy MPK a Michalczewski sp.z.o.o.

 • Msr – 11.08.2017

  Spoko raczej MPK nie wygra tego przetargu a nawet jak wygra to przekręt 10-lecia. KIO ostatecznie raczej rozstrzygnie ten przetarg.

 • Realista – 11.08.2017

  Ale głupi ten Michalczewski. Przecież powinien obiecać tym związkowcom że u niego będą mieć o 1000 więcej miesięcznie i nagle zaczną pieprzyć że Michalczewski to zbawienie dla Kielc

 • tyu – 11.08.2017

  MPK Tylko MPK !

 • szakal – 12.08.2017

  Chyba związkowcy nie wiedzą co to i po co jest przetarg.

 • Znam ich dobrze – 12.08.2017

  Wiedzą co to przetarg - przetarg to takie coś co zawsze wygrywało mpk...

 • www – 14.08.2017

  Tylko, że ten ranking odnosi się chyba do komunikacji w mieście, a nie bezpośrednio do przewoźnika. W MPK zapomnieli już, że część autobusów należała do miasta, a nie do nich? A czy teraz przypadkiem miasto nie kupuje swoich autobusów, które przekaże do eksploatacji przewoźnikowi? W sumie to miasto mogłoby powołać swój nowy podmiot i problem przetargów zniknąłby.

 • kku – 16.08.2017

  Związkowcy uważają że MPK ma słuzyć związkowcom a nie pasażerom.

 • Stig779 – 16.08.2017

  Mam nadzieję że czasy MPK w końcu dobiegną końca. Mam dośćautobusów bez klimy, bez wygodnych siedzeń i tego spapranego zarządu. Śreniawska to powinna być już dawno na emeryturze, a Latosiński niech wypieprza z Kielc, burak, drań i Pisior zasrany. On nie widzi nic i go nie obchodzi jak pasażerowie podróżują i jakimi autobusami.Michalczewski nawet jakby nie wprowadził tak wypasionych pojazdówjak obiecuje w razie wygranej to i tak wolałbym jeździć tym niż np padakamiz Ukrainy czy innymi gównami. Czas skończyć z MPK. Kielce to miastow którym powinien jeździć porządny i zorganizowany przewoźnik a nie przedsiębiorstwo kierowane przez patologiczną, starą babę i zasranego, zaplutego, popieprzonego, srającego na stołek posła PIS. Związkowcy nicnie mają do gadania. Czas się wziąć w garść i opamiętać, bo czas nagli do końca rozstrzygnięcia przetargu, a taki przewoźnik jak MPK KIELCE nie powinien istnieć

 • xyz – 16.08.2017

  Stig779 : Problem w tym że Michalczewski nie jest porządnym przewożnikiem :(... Bo nie ma porządnych przewożnikow prywatnych w Polsce.

 • . – 28.08.2017

  Skoro nie ma porządnych przewoźników prywatnych w Polsce, i nie powinny istnieć firmy komunalne (czyt. źle zarządzane zakały ze związkami) to pozostaje li tylko furmanka.

 • Qpa – 12.01.2018

  Gratuluję kielczanom, stoicie w miejscu i stać będziecie bo układy wami rządzą.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....