TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

NSZZ Solidarność jeszcze raz wspiera MPK Kielce
INFOBUS.PL - Opublikowano: 18.10.2017 15:27:31 17 komentarzy
NSZZ Solidarność zaniepokojona wyrokiem KIO. Wsparcie dla MPK Kielce x 2

Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła 16 października odwołanie spółki Michalczewski z Radomia od wyniku kieleckiego przetargu na dziesięcioletnią obsługę linii autobusowych. Orzeczeniem zaniepokojona jest jednak świętokrzyska Solidarność.

Przypomnijmy, że zgodnie z poniedziałkowym wyrokiem kielecki Zarząd Transportu Miejskiego będzie musiał jeszcze raz dokonać analizy i oceny ofert. Jednak nie nastąpi to szybko, gdyż urzędnicy już zapowiedzieli skargę na wyrok KIO do sądu okręgowego.

Mimo takiego obrotu spraw wyrokiem KIO jest zaniepokojona świętokrzyska Solidarność, która już raz opowiedziała się jasno po czyjej stronie stoi w tym przetargu. Pisaliśmy o tym tutaj. Dziś, 18 października związkowcy z zarządu regionu opublikowali kolejne stanowisko. Poniżej jego treść.

Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" z zaniepokojeniem przyjęło decyzję Krajowej Izby Odwoławczej z dn. 16 października br. w sprawie procedury przetargowej na obsługę komunikacyjną Kielc i okolic.

"Prezydium Zarządu podtrzymuje wszystkie swoje argumenty zaprezentowane w Stanowisku w tej samej sprawie z dn. 8 października 2017r. przyjęte przez Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność".

Niedopuszczalnym procederem byłoby odrzucenie oferty lokalnej – kieleckiej firmy, jaką jest MPK Sp. z o.o. na rzecz nie do końca rozpoznanego zewnętrznego podmiotu. Przypomnieć przy tym należy, że kieleckie MPK zostało kilka lat temu uznane jako najlepsze w Polsce przedsiębiorstwo w branży komunikacji miejskiej przez ogólnokrajowe pismo samorządowców, przez "Wspólnotę".

W tej sytuacji wszyscy kielczanie, którym leży na sercu dobro miasta i miejsc pracy w sprawdzonych kieleckich firmach muszą być zaniepokojeni ostatnimi decyzjami administracyjnymi KIO.

Organizowane medialne ataki na kieleckie MPK nie przedstawiają żadnych wartości merytorycznych, wynikają jedynie z politycznego zacietrzewienia, o czym otwarcie autorzy tych aktów informują.

Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" konsekwentnie od lat stało na stanowisku, aby wspierać lokalne przedsiębiorstwa. Aktualnie więc deklarujemy pełne poparcie dla kieleckiego przewoźnika jakim jest MPK.

Apelujemy więc do Kielczan o wsparcie rodzimej firmy w ramach solidarności naszej kieleckiej wspólnoty."


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Kielce
Michalczewski
MPK Kielce
przetarg
linie
 • JA – 18.10.2017

  Co on bredzi. Było nie prywatyzować, a komunalizować i nie byłoby problemu. Michalczewski jest lepszy i tyle. Większość załogi, poza biurwą i to ich najbardziej boli, miałaby zatrudnienie u Michalczewskiego. Ale nie byłoby etatów związkowych. Nie mogliby wpływać na spółkę. I wreszcie nie mogliby kraść bezkarnie. Michalczewskiemu współczuję, bo po ewentualnej wygranej miasto będzie stawać na uszach, by firma nie mogła uruchomić zajezdni na czas. A MPK jest głupie. Zamiast wejść w kooperację z Michalczewskim, staje okoniem. Pani Prezes MPK niech pomyśli, co robi albo zmieńcie tam prezesa

 • advisor – 18.10.2017

  @JAPrzecież to zwiąchole - ty chyba nie wymagasz od nich inteligencji? Osobiście jak widzę takie podchody to chociaż nienawidzę komunizmu tęsknię za ZOMO, co poniektórym może wybiliby z głowy taką pazerność i butę.

 • fujjj.... – 18.10.2017

  Obrzydliwe wsparcie. Wolałabym wsparcie od syfilityka niż od solidarności!

 • Przyjezdny – 18.10.2017

  Ha... Ciekawe gdzie była Solidarność jak Kieleckie MPK było prywatyzowane???

 • xyz – 18.10.2017

  Przyjezdny. Solidarność była przy okienku kasowym po pieniądze z prywatyzacji.A NSZZ Solidarność rozumiem za nic ma ustawy,w tym o zamówieniach publicznych na której ogłoszono przetarg? Musiało chyba dużo łapówek pójść, skoro MPK, prezydent Kielc jak i Solidarność psioczą na prawo (!).

 • Głos za MPK – 18.10.2017

  MPK jako firma miejska jest gwarantem obsługi komunikacji miejskiej w Kielcach na odpowiednim poziomie. Ponadto zapewnia bezpieczeństwo zatrudnienia. Dlatego głosuję za MPK!

 • Ashir – 18.10.2017

  Michalczewski wbrew opinii niektórych jest znaną firmą, która od 23 lat wozi pasażerów, a jak MPK Kielce czy NSZZ "Solidarność" nigdy nie słyszało o tym przewoźniku to nic nie stoi przeciwko temu, aby zwrócili się z pytaniem do MPK Wrocław/UM Wrocław, MZDiK Radom czy ZTM Warszawa jak im się dotychczas współpracowało z tym rzekomo mało wiarygodnym przewoźnikiem, o ile oczywiście zależałoby komuś na rzetelnym audycie. Ja wiem, że Radom jest w mazowieckim, a nie świętokrzyskim (w związku z czym dla niektórych to już nie przewoźnik z sąsiedztwa), ale z kosmosu ten przewoźnik się nie wziął. A MPK Kielce niech dalej wysyła Jelcze 120M na niskie zadania, jakby mało było brygad wysokopodłogowych, Lazów i Mazów też z pewnością można pozazdrościć...

 • tak będzie najlepiej – 18.10.2017

  @głos: puknij się w pustą makówkę :)

 • Za MPK – 18.10.2017

  MPK jest gwarantem utrzymania tradycji kieleckiej komunikacji. A Michalczewski jest z Radomia. Tak więc lepiej wybrać rodzimego przewoźnika!

 • xyz – 19.10.2017

  Głos na MPK / za MPK: MPK jest spółką prywatną zarządzaną przez spółkę pracowniczą Kieleckie Autobusy sp. z o.o.?! Tak więc kłamiesz, że jest firmą miejską. Jest tak samo prywatna jak Michalczewski!

 • MFM – 19.10.2017

  @ Za MPK: Tradycja kieleckiej komunikacji to permanentny burdel, chaotyczna oferta przewozowa i leśne dziadki, którzy mentalnie zatrzymali się w czasie lata temu. A MPK jest samo sobie winne. 10 lat temu już załoga przejmowała firmę chciała być wolnym graczem? No to dzisiaj ma konsekwencje tego.

 • Misiek Krk – 19.10.2017

  Taaa wspierają MPK. Czują że się koryto może skończyć. Jak wejdzie na linie Michalczewski to dostaną kopa w doopę bo nie będzie darmozjadów utrzymywać.

 • obibok – 19.10.2017

  Treść wystąpienia związkowców trudno komentować, bo to poziom przedszkola i populistyczne argumenty. Na tej zasadzie powinno się weryfikować wyniki imprez sportowych, żeby "sprawiedliwość była po naszej stronie".Natomiast chichotem historii jest, że to NSZZ Solidarność próbuje utrzymywać socjalizm.

 • Pele$ – 19.10.2017

  Tam gdzie prywaciarz łapami coś dotknie tam dla zwykłego pracownika dobrze nie było i nie będzie głos za MPK trzymam kciuki

 • www – 19.10.2017

  @Pele$ Ale MPK to przecież prywaciarz! Tego prywaciarza komentarz też dotyczy?

 • Prz – 19.10.2017

  W Kielcach są lata 70. czy 80.? Przecież to słuchanie o "złych prywaciarzach" czy o tym że na miejscu ma być kielecka firma to jak podróż w czasie. Ciekawe czy pracownicy normalnych komunalnych MPK i MZK w całej Polsce śmieją się czy współczują temu cyrkowi który jest w Kielcach? Ciekawe kiedy strajk.

 • pasażer – 20.10.2017

  Od lat nikt nie widzi, zwłaszcza politycy, ze problemem kieleckiej komunikacji jest ztm. Dziwne, stadne rozkłady, chaos po reformie przystankowej czy praktycznie zlikwidowana najważniejsza kielecka linia 35. Jedyne co im się udało to kwartalny bilet za 222 zł. Sensowny przetarg powinien mieć 3 lub 4 zadania. Gdyby jeszcze przewoźnicy mieli pewien wpływ na rozkłady i dolę z wpływów z biletów to by była jakość. A tak przewoźnik ma w nosie czy jedzie ja pusto czy ludzie jak w puszce.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....