TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowy Urbino wjeżdża do Łodzi! Solaris z umową na 46 autobusów dla MPK
INFOBUS.PL - Opublikowano: 13.08.2018 14:00:02
Nowy Urbino wjeżdża do Łodzi! Solaris z umową na 46 autobusów dla MPK

Za 10 miesięcy po Łodzi zacznie kursować 46 nowych, niskopodłogowych i klimatyzowanych autobusów marki Solaris. W poniedziałek 13 sierpnia przedstawiciele konsorcjum firm Solaris Bus & Coach oraz PEKAO LEASING Sp. z o.o., podpisali z MPK – Łódź umowę na dziesięcioletni najem autobusów, wraz z ich serwisowaniem i finansowaniem. Kontrakt opiewa na ponad 125 mln zł brutto. Termin dostawy autobusów to 03.06.2018.

Zgodnie z podpisaną umową do Łodzi dostarczonych zostanie 20 sztuk modelu przegubowego Urbino 18 oraz 26 pojazdów o standardowej długości Urbino 12. Pierwszy z nich będzie miał 135 miejsc ogółem, w tym 38 siedzących. Natomiast w autobusie o długości 12 m będzie 85 miejsc ogółem, w tym 26 siedzących. Zamówienie na 46 autobusów dotyczy najnowszej generacji Solarisów Urbino, która zadebiutuje w MPK-Łódź.

Wszystkie autobusy będę w 100% niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację i automaty biletowe. Nowością w kolejnych już łódzkich Solarisach będą zamontowane na dachu dwudziestu autobusów panele fotowoltaiczne. Dzięki temu, wytwarzana ze słońca energia elektryczna, będzie redukować zapotrzebowanie na prąd, który standardowo wytwarzany jest w pojeździe z pracy silnika spalinowego DAF MX-11. To rozwiązanie sprawi, że silniki Solarisów, spełniające restrykcyjną normę środowiskową Euro VI , będą emitować do atmosfery jeszcze mniej zanieczyszczeń. MPK – Łódź na razie zamierza przetestować to rozwiązanie, stąd nie wszystkie zamówione autobusy będą wyposażone w panele fotowoltaiczne.

"Niezwykle cieszymy się, że 46 nowych Solarisów zasili w przyszłym roku flotę autobusową MPK-Łódź. Mamy nadzieję, że zarówno łódzcy pasażerowie, jak i kierowcy autobusów docenią komfort podróżowania najnowszą generacją autobusów miejskich Solaris, które do tej pory jeszcze nie jeździły w Łodzi" – powiedział reprezentujący firmę Solaris podczas podpisania umowy Zbigniew Palenica, Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży.

Zgodnie z warunkami przetargu, zamawiający oczekiwał dziesięcioletniego najmu pojazdów wraz z ich serwisowaniem i finansowaniem. Z tego też względu firma Solaris złożyła ofertę przetargową w konsorcjum z PEKAO LEASING.

"Nasze zaangażowanie w ten projekt ma wielowymiarowy charakter. Z jednej strony to duża transakcja i finansowanie wymagającego partnera, wspierające wygodę i komfort łódzkich pasażerów. Z drugiej strony to realizacja misji marki – uczestnictwo w zaawansowanych technologicznie inicjatywach – finansowane autobusy to pojazdy nowoczesne i spełniające obowiązujące normy ekologiczne" – powiedział Mariusz Kurzac, Wiceprezes PEKAO LEASING.

"Obecnie Solarisy stanowią blisko 37% naszego taboru autobusowego. Cieszymy się, że przybędzie nam kolejnych 46 niskopodłogowych i klimatyzowanych pojazdów. Pozwoli nam to na wymianę wyeksploatowanej części taboru" – mówi Zbigniew Papierski, Prezes MPK-Łódź.

Firma Solaris pierwsze dostawy autobusów miejskich do Łodzi zrealizowała w 2000 r. Od tego czasu dostarczyła do Łodzi 154 sztuk. Obecnie po Łodzi kursuje 149 autobusów marki Solaris. To blisko 37 % wszystkich łódzkich autobusów, których jest 408. Pod tym względem "jamniki" to druga pod względem liczebności autobusowa marka w Łodzi.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
MPK Łódź
Solaris
PeKaO Leasing
wynajem
fotowoltaika

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....