TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowy MAN Lion's City z nagrodą za design
- Opublikowano: 19.03.2019 12:00:35 1 komentarz
Nowy MAN Lion

Już po raz czwarty z rzędu autobus firmy MAN Truck & Bus otrzymuje nagrodę iF Desing Award. Tym samym styliści niemieckiego koncernu potwierdzają swoją wysoką formę.

Producent pojazdów użytkowych MAN Truck & Bus otrzymał dwie prestiżowe nagrody iF Design Award. Nagroda "iF Design Award 2019" w kategorii "Automobiles/Vehicle/Bikes" przypadła nowemu autobusowi miejskiemu MAN Lion's City, zaś pojazd koncepcyjny MAN CitE została nagrodzona "iF Gold Award" w kategorii "Professional Concept Mobility", pokonując najbardziej renomowane studia designerskie branży samochodów osobowych i motocykli.

Autobusowe wzornictwo

Synonimem wzornictwa najwyższej próby są teraz przede wszystkim autobusy miejskie i turystyczne marek MAN i NEOPLAN. Już po raz czwarty z rzędu autobus firmy MAN Truck & Bus otrzymuje nagrodę iF Desing Award. Takiego sukcesu nie udało się do tej pory odnotować żadnemu innemu producentowi autobusów i autokarów.

Jury zachwycił nowoczesny, elegancki wygląd autobusu miejskiego MAN Lion's City. Dynamiczna i ponadczasowa linia nadaje autobusowi formalną samodzielność i równocześnie podkreśla jego modułową strukturę. Nowy autobus miejski z zewnątrz nawiązuje do charakterystycznego wzornictwa autobusów MAN. Obok wyrazistych reflektorów LED z paskiem świateł i typowej dla MAN czarnej osłonie przodu z chromowaną klamrą, wzrok przyciąga charakterystycznie obniżona boczna linia szyb. Nadaje ona pojazdowi dynamiczny wygląd, ale także przyczynia się do poprawy kosztów LCC - (Life Cycle Costs - utrzymania pojazdu w całym jego cyklu życia). Czarny tył z innowacyjnie zaprojektowanymi światłami tylnymi LED stał się wyrazistym znakiem rozpoznawczym nowego autobusu miejskiego MAN Lion's City. Rozwiązanie to umożliwia także optymalny dostęp podczas wykonywania prac serwisowych.

Color & Trim

Dzięki zastosowaniu nowych materiałów i technologii autobus nie tylko świetnie się prezentuje, ale przede wszystkim jest lżejszy, bardziej wytrzymały i zapewnia większy komfort obsługi.

Koncepcja Color & Trim zapewnia, wraz z nowoczesną koncepcją oświetlenia światłem niebezpośrednim i światłem nastrojowym, miły klimat wewnątrz autobusu. Dzięki temu wolne od barier wnętrze jest bardzo przestrzenne, przyjazne i jasne. Również ergonomicznie zaprojektowane stanowisko pracy kierowcy zachwyca swoją funkcjonalnością i estetyką.

Wzornictwo pojazdu użytkowego – kreatywny element wspólny dla szerokiej palety pojazdów

-"Fakt, że w tym roku zostaliśmy nagrodzeni zarówno w segmencie pojazdów użytkowych, jak i autobusów, napawa nas dumą i potwierdza, że wzornictwo pojazdów użytkowych MAN zajmuje wiodącą pozycję na świecie. Zależy mi, aby kształt wszystkich naszych pojazdów zawsze był identyfikowany z marką. Nie jest to łatwe zadanie w przypadku szerokiej palety pojazdów obejmującej samochody dostawcze, podwozia, ciągniki siodłowe - aż po autobusy miejskie i autokary. Staramy się, aby nasze pojazdy były rozpoznawalne już na pierwszy rzut oka, tak aby każdy mógł powiedzieć: "O, to jest MAN". Dlatego też nasze produkty, mimo wszystkich różnic, wyglądają jak odlane z jednej formy" - tak cele swojego zespołu opisuje Holger Koss, kierownik działu wzornictwa pojazdów w firmie MAN Truck & Bus.

Historia konkursu

Nagroda iF Design Award przyznawana jest już od 1953 roku. Laureaci wybierani są na podstawie ustalonych kryteriów, do których należą: wygląd zewnętrzny pojazdu i jego kształt oraz stopień innowacyjności, ergonomia, funkcjonalność i aspekty ekologiczne. Firma MAN Truck & Bus przekonała jury do swoich pojazdów już po raz czwarty z rzędu: w roku 2016 nagroda iF Design Award została przyznana autokarowi MAN Lion's Intercity, w 2017 otrzymał ją NEOPLAN Tourliner, w 2018 MAN Lion's Coach, a w tym roku nagrodzono autobus miejski MAN Lion's City i pojazd koncepcyjny MAN CitE. Po raz pierwszy nagrodę iF Design Award MAN otrzymał dokładnie 65 lat temu za wysokoprężny silnik okrętowy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
nagroda
MAN
  • czeslaw2 – 19.03.2019

    Dobry żart tynfa wart.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....