TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowy autobus miejski dla Afryki. Od MAN
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.06.2020 13:00:15
Nowy autobus miejski dla Afryki. Od MAN; fot. MAN

Firma MAN Truck & Bus - w ścisłej współpracy z klientem, Durban Transport - opracowała i uruchomiła produkcję nowego autobusu miejskiego, dostosowanego do warunków panujących w Afryce.

Za montaż gotowych pojazdów będzie odpowiedzialna fabryka MAN w Olifantsfontein, w RPA.

Afrykańskie wymagania

Durban Transport, jeden z najważniejszych operatorów transportu publicznego w tym nadmorskim mieście, miał bardzo konkretne wymagania wobec swoich nowych autobusów.

-"Przewoźnik chciał, aby podwozie miało wysoką podłogę umożliwiającą także obsługę wyższych platform przystankowych. Kolejnym priorytetem dla operatora było zastosowanie materiałów antykorozyjnych w pojeździe, ze względu na warunki klimatyczne panujące w mieście położonym nad Oceanem Indyjskim. Do tego układ chłodzenia silnika pojazdu został zmodyfikowany pod kątem upalnych, letnich dni w Durbanie – wylicza Gary Aliphon, menedżer sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus South Africa.

Wybór MAN był jeden: wysokie podwozia MAN RR8 i RR9 wyposażone w silniki Euro 5 o mocy 320 KM (235 kW) i sześciobiegową, automatyczną skrzynię biegów. Do tego dodano program poziomowania podwozia, ESP, elektroniczny układ hamulcowy z ABS i ASR gwarantują bezpieczeństwo i komfort na pokładzie zarówno kierowcom, jak i pasażerom.

W zakresie antykorozyjnych wymagań przewoźnika, MAN zastosował w nowych autobusach boczne panele z włókna szklanego, które też ograniczyły ich masę. Mmniejszona waga i ulepszone właściwości aerodynamiczne sprawiają, że pojazdy MAN są bardziej przyjazne dla środowiska, jednocześnie zmniejszając zużycie paliwa i koszty serwisu.

Jeden produkt

Wszystkie pojazdy dla Durbanu powstały w zakładzie montażowym w Olifantsfontein, na bazie 12-metrowych podwozi MAN RR8 i RR9.

-"Zarówno podwozie, jak i nadwozie zostały dostarczone przez MAN, co pozwoliło nam zaoferować klientowi odpowiednie rozwiązanie i to z jednego źródła" - podkreśla Aliphon. zamontowano 12-metrowe, kompletne autobusy.

Do tego dochodzi elegancki i nowoczesny wygląd pojazdów. To ostatnio mocna strona konstruktorów MAN, czego dowodem jest szereg międzynarodowych nagród na przestrzeni ostatnich lat. Przypomnijmy, że w tym roku MAN Truck & Bus zdobył prestiżową nagrodę iF Design Award po raz piąty z rzędu.

-"Nasze autobusy miejskie dostosowane do specyfikacji Durban Transport zdobywają też wysokie noty za design, który nie tylko wywołuje emocje, a także znacznie poprawia aerodynamikę pojazdów"- mówi Gary Aliphon.

Co więcej, jak pokazuje MAN - styl i bezpieczeństwo mogą iść w parze: światła LED do jazdy dziennej w afrykańskich pojazdach są bardzo mocnym punktem stylistycznym, a przy tym zapewniają dobrą widoczność.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
fabryka
MAN
Afryka

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....