TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowości FlixBusa: Nowy partner i połączenia na Ukrainie, nowi inwestorzy
INFOBUS.PL - Opublikowano: 14.08.2019 10:00:30
Nowości w FlixBusie: Nowy partner i połączenia na Ukrainie, nowi inwestorzy

FlixBus, wiodący operator autobusów dalekobieżnych w Europie, oraz Gunsel, jeden z najbardziej znanych przewoźników na Ukrainie, ogłosili rozpoczęcie współpracy uruchamiając wspólne linie z Ukrainy do Polski i Czech.

Na konferencji prasowej w Kijowie firmy ogłosiły podpisanie umowy o współpracy, w ramach której 19 sierpnia br. uruchomione zostaną trzy wspólne linie autobusowe.

"Cieszymy się, że możemy powitać firmę Gunsel jako jednego z naszych pierwszych partnerów na Ukrainie. Jest to przewoźnik o dużym doświadczeniu na rynku lokalnym, dlatego też jesteśmy pewni, że obie firmy skorzystają na tej współpracy" – powiedział Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie – "Nowe linie dodane do naszej siatki połączeń umożliwią pasażerom FlixBusa z Ukrainy dostęp do kilkuset europejskich kierunków podróży dzięki bezpośrednim połączeniom z czterema centrami przesiadkowymi FlixBusa w Warszawie, Krakowie, we Wrocławiu czy w Pradze."

Połączenia, które od dziś dostępne będą w systemie sprzedaży FlixBusa to:

 • Kijów – Warszawa (przez Lublin) – kursy odbywają się codziennie;
 • Kijów – Praga (przez Żytomierz, Równe, Lwów i Hradec Kralove) – kursy trzy razy w tygodniu;
 • Kijów – Wrocław (przez Żytomierz, Równe, Lwów, Kraków, Katowice) – kursy trzy razy w tygodniu.

"Po obserwacji ewolucji sektora transportu zdecydowaliśmy, że nadszedł właściwy czas na implementację nowej gamy usług, aby lepiej reagować na potrzeby branży" – skomentował Zeki Kocak, dyrektor zarządzający Grupy Gunsel.

Michał Leman ogłosił również start sprzedaży biletów na wspólne linie FlixBusa i Gunsela wraz ze specjalną promocją. 

"Do 15 sierpnia wszystkie bilety na trzy nowe, wspólne linie FlixBusa i Gunsela na stronie internetowej lub w aplikacji FlixBusa można kupić od 5 euro. Promocja obejmuje podróże między 19 sierpnia a 30 listopada" – wyjaśnił Leman. Zakup biletów możliwy jest na relacje międzynarodowe, z wyłączeniem połączeń między Polską a Czechami.

To pierwsze ogłoszenie nowych linii FlixBusa na Ukrainie po oficjalnym uruchomieniu firmy i otwarciu biura w Kijowie w czerwcu tego roku.

Flota i standard usług
Linie obsługiwane będą przez autobusy marki Mercedes oraz Neoplan i będą spełniać następujące standardy:

 • gniazdka USB we wszystkich pojazdach;
 • zwiększona przestrzeń między siedzeniami (76 cm);
 • ekrany multimedialne;
 • klimatyzacja;
 • kierowcy przeszkoleni zgodnie ze standardami FlixBusa;
 • "zielona strefa" dla pasażerów FlixBusa (miejsca od 9 do 23) oznaczone zielonymi naklejkami.
Autobusy kursujące na wspólnych liniach zachowają oryginalny branding marki Gunsel, natomiast można zauważyć na nich zielone naklejki z napisem "In cooperation with FlixBus" ("We współpracy z FlixBussem"), które umożliwiają pasażerom łatwą identyfikację autobusów na przystankach. Wiek autobusów wynosi od 4 do 8 lat, podczas gdy średni wiek autobusów na trasach międzymiastowych i międzynarodowych na Ukrainie wynosi prawie 16 lat, zgodnie z danymi Ministerstwa Infrastruktury Ukrainy. Pasażerowie mogą bezpłatnie wziąć ze sobą na pokład autobusu jedną sztukę bagażu podróżnego oraz jedną sztukę bagażu podręcznego. Przed podróżą nie ma potrzeby drukowania biletu, ponieważ odprawa możliwa jest za pomocą kodu QR na smartfonie.

Międzynarodowy rozwój FlixBusa
Ekspansja na nowych rynkach – w tym na Ukrainie – możliwa jest dzięki nowym inwestorom, których spółka FlixMobility pozyskała w ostatnich tygodniach. W sierpniu po raz drugi rozszerzona została runda F finansowania, dzięki której do grona inwestorów dołączyły kolejne firmy: BlackRock, Baillie Gifford, Luxor Capital Group oraz Odyssey 44. Kolejnym krokiem po rozwoju na rynku ukraińskim, ma być ekspansja w Ameryce Południowej i Azji.

FlixBus zapowiada zbudowanie kompleksowej platformy z usługami transportowymi dla osób szukających przejazdów w przystępnej cenie, rozwijając swoje marki FlixBus, FlixTrain, FlixCharter, a wkrótce również FlixCar. FlixMobility, w myśl idei multimodalności, planuje także rozwój koncepcji Flix2Fly, polegającej na współpracy z lotniskami. Już teraz do siatki połączeń FlixMobility włączone są przystanki na ponad 50 lotniskach na całym świeci, dzięki czemu pasażerowie mogą z łatwością przesiadać się z autobusu czy pociągu również na samolot.

O Gunselu
Gunsel to ukraińska firma transportowa, która zapewnia transport pasażerski, towarowy i lotniczy. Jest obecna na rynku od około 22 lat. Obecnie linie pasażerskie obsługują 14 połączeń krajowych i 5 międzynarodowych, zatrudniając wyłącznie doświadczonych kierowców, a także ceniąc bezpieczeństwo i komfort pasażerów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
FlixBus
Ukraina
Gunsel
BlackRock
Baillie Gifford
Luxor Capital Group
Odyssey 44

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....