TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowe Solarisy już jeżdżą w Bełchatowie
INFOBUS.PL - Opublikowano: 06.08.2019 10:00:07
fot. UM Bełchatów

Sześć nowych autobusów marki Solaris, o które wzbogacił się tabor bełchatowskiego Miejskiego Zakładu Komunikacji, już kursuje. Elektrobusy jeżdżą na liniach 2 i 9, a na pozostałe trafiły pojazdy konwencjonalne. Nowe- jakie nazywają w Bełchatowie- emzetki są ekologiczne i spełniają wszystkie normy.

Mamy więc finał ubiegłorocznych zamówień. Przypomnijmy, że pod koniec lipca 2018 r. bełchatowski magistrat podpisał z Solarisem dwie umowy na dostawy łącznie sześciu nowych autobusów- trzech elektrobusów i tyle samo diesli. Kontrakty opiewały na łączną kwotę niespełna 10,9 mln PLN brutto. Dało to ceny jednostkowe w przypadku Nowych Urbino 12 electric w wysokości 2 028 000 PLN netto oraz 925 000 PLN netto za jego spalinowego odpowiednika.

Bełchatowianie mogą się już przejechać nowymi, miejskimi autobusami. Kursują one na trasach od poniedziałku, 29 lipca. Trzy elektryczne Solarisy jeżdżą na liniach 2 i 9, można więc je spotkać podróżując w kierunku szpitala, Grocholic lub os. Binków.

Są one niskopodłogowe, mają 24 miejsca siedzące, 48 stojących (jeśli autobusem będzie jechać osoba na wózku inwalidzkim wówczas liczba miejsc stojących spada do 42). Zostały wyposażone w baterie o pojemności 200 kWh oraz złącze plug-in, które umożliwia ładowanie poprzez ładowarkę znajdującą się na terenie zajezdni. W pełni naładowane baterie zapewniają zasięg do 160 km, co oznacza, że bez ładowania autobus będą mogły jeździć jedną pełną zmianę. Elektryczne Solarisy Urbino 12, uznane za Autobus 2017 roku.

Na pozostałych trasach jeżdżą trzy kolejne nowe autobusy. Mowa o emzetkach z nowoczesnym silnikiem diesla. Wszystkie spełniają surową normę emisji spalin Euro 6, zgodnie z którą dopuszczalna wartość emisji tlenków azotu wynosi 400 mg/kWh, a limit emisji cząstek stałych wynosi 10 mg/kWh.

Jak jeździ się nowymi autobusami sprawdzała także prezydent Mariola Czechowska.

"Mieszkańcy na pewno odczują różnicę. Elektryczne emzetki mają wiele nowoczesnych rozwiązań, a co najważniejsze są także wygodne, ciche i ekologiczne. Mam nadzieję, że miejską komunikacją będzie podróżować coraz więcej bełchatowian" – mówi prezydent Czechowska.

Na zakup nowych emzetek oraz przebudowę infrastruktury miasto pozyskało unijną dotację na blisko 7,5 mln PLN. To prawie 70% kosztów całej inwestycji.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Bełchatów
UM
MZK Bełchatów
Solaris
elektrobus
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....