TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowe Scanie na CNG w Tarnowie niebawem na liniach
INFOBUS.PL - Opublikowano: 16.06.2020 14:00:32
Nowe Scanie na CNG w Tarnowie niebawem na liniach

Trwają ostatnie prace związane z przygotowanie pięciu nowych Scanii Citywide 10,9LF CNG, które zakupiło Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tarnowie. Pięć nowych 11-metrowych autobusów przeszło właśnie testy odbiorcze u producenta i zostało właśnie dostarczonych na zajezdnię miejskiego przewoźnika.

"Wyposażenie pojazdów będzie na takim samym wysokim poziomie jak całej naszej floty z jednym małym wyjątkiem" - wyjaśnia Jerzy Wiatr, prezes tarnowskiego MPK w Radiu Kraków.

Scania pięć krótkich gazowców zaproponowała tarnowskiemu przewoźnikowi w łącznej cenie 6 642 000 PLN brutto. A to daje 1 080 000 PLN netto za jeden pojazd. W pakiecie roczna gwarancja całopojazdowa i pięcioletnia na trwałość układu napędowego.

"Mają podświetlone progi. W mmencie kiedy podjeżdżają na przystanek, otwierane są drzwi, to pod każdym wejściem świeci się dodatkowa lampka, która ułatwia wsiadanie zwłaszcza osobom starszym" - mówił Jerzy Wiatr.

SIP w nowych Scaniach będzie bazować na rozwiązaniach mieleckiego R&G Plus. MPK wymaga zamontowania czterech zewnętrznych wyświetlaczy diodowych. Przedni, boczny oraz tylni będą święcić na biało, natomiast tablica dla niedowidzących będzie miała czerwone diody. W środku znajdzie się monitor LCD typu ETM22, który przekaże MPK. Do tego oczywiście dojdzie GPS oraz głosowe zapowiadanie przystanków. Całość ma być sterowana z autokomputera SRG5000P lub SRG6000P, który również przekaże tarnowski przewoźnik.

Jedną gazową Scanią Citywide 10,9LF w wersji dla Tarnowa może podróżować maksymalnie ok. 70-72 pasażerów. Prawdopodobnie 27 osób może liczyć na przejażdżkę na fotelach Ster 8MA. Wszystkie posiadają dedykowaną dla tarnowskiego MPK niebieską tapicerkę z wzorami stylizowanymi na autobusy i samochody rysowanymi przez dziecko. W połączeniu z biało-szarymi panelami bocznymi, oraz srebrnymi poręczami ze stali nierdzewnej uzyskujemy bardzo stonowany, ale jednocześnie elegancki wystrój wnętrza.

Wejście na pokład do tych w pełni niskopodłogowych pojazdów jest możliwe dzięki trzem wejściom w układzie 2-2-2. Drugie i trzecie drzwi są odskokowe.

Co pod maską?
Citywide'y w wersji dobranej pod katem potrzeb MPK Tarnów są napędzane poprzecznie zabudowanymi silnikami Scania OC09101. Jednostka o pojemności niespełna 9,3 l ma 206 kW mocy oraz osiąga maksymalny moment obrotowy 1350 Nm. Silniki są zblokowane z automatycznymi sześciobiegowymi skrzyniami biegów ZF EcoLife 6AP1400B.

Przestrzeń pasażerska jest klimatyzowana za pomocą agregatu Spheros Revo. Naturalną wentylację zapewniają okna przesuwne. Autobusy wyposażono w zaawansowany system monitoring. Składa się on aż z 7 kamer, których główny wyróżnikiem jest funkcja rozpoznawania twarzy.

Nowe Scanie pozwolą na wycofanie ostatnich w MPK hybrydowych Mercedesów Cito.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MPK Tarnów
Scania
CNG

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....