TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowe przystanki w Kielcach [FILM]
UM KIELCE InfoBus.pl - Opublikowano: 05.08.2015 15:00:46
Nowe przystanki autobusowe w Kielcach

W Kielcach trwa budowa nowoczesnych peronów przystankowych. To jeden z elementów największego i najbardziej kompleksowego w mieście projektu, pod nazwą ?Rozwój systemu komunikacji publicznej w Kieleckim Obszarze Metropolitalnym?, dofinansowanego w 85% ze środków Unii Europejskiej. Modernizacja kieleckich przystanków to zadanie, na które składają się trzy elementy: przebudowa zatok autobusowych i peronów oraz montaż wiat przystankowych.

Zanim zobaczymy efekt finalny, wykonawca prac musi po dokonaniu rozbiórki istniejących wiat przystankowych, przeprowadzić duże roboty ziemne oraz budowę od podstaw ich konstrukcji. Jednocześnie w ramach wymiany nawierzchni na pasie ruchu przylegającym do zatoki, wykonywana jest nowa podbudowa. Także perony, czyli miejsca w których pasażerowie oczekują na autobus, budowane są od podstaw, łącznie z wymianą całej podbudowy. Zastosowano podwyższane krawężniki oraz systemy płytek wskaźnikowych, ułatwiających wsiadanie do autobusu osobom niedowidzącym i niewidomym. To rozwiązania innowacyjne w skali kraju. Budowa peronów umożliwi taki podjazd autobusu, aby był on jak najbliżej krawędzi chodnika. Dzięki temu wszyscy użytkownicy będą mieli ułatwiony dostęp do pojazdu.

Wiaty przystankowe będą w trzech rozmiarach. Duże i średnie, w liczbie 25, zostaną zlokalizowane na przystankach węzłowych oraz tam, gdzie korzysta z nich najwięcej pasażerów. Pozostałe małe wiaty będą rozlokowane na terenie całego miasta. Największe wiaty będą miały po kilkadziesiąt miejsc siedzących i ponad 20 metrów długości. Będą wyposażone m.in. w system odwodnieniowy i podświetlane gabloty  z rozkładami jazdy. Zamontowane tu zostaną kamery monitoringu oraz instalacja, do której w przyszłości będzie można podłączyć moduły WiFi. Budowa peronów przystankowych zakończy się w październiku.

W ramach projektu ?Rozwój systemu komunikacji publicznej  w Kieleckim Obszarze Metropolitalnym? w Kielcach wybudowano i przebudowano już ponad 5 km dróg, ponad 4 km bus-pasów, powstało 7 pętli autobusowych. Po ulicach kursuje 40 nowoczesnych i bezpiecznych autobusów. Zamontowano 60 elektronicznych tablic informacyjnych i 20 automatów do sprzedaży biletów, a 150 autobusów wyposażonych zostało w monitoring wizyjny. Powstały dwa dworce autobusowe z pełną infrastrukturą socjalną dla pasażerów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kielce
przystanki

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....