TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowe ładowarki Medcomu w Warszawie. Szybkie!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 04.02.2019 14:00:27
fot. Medcom

Na krańcu Konwiktorska w Warszawie pojawiły się ładowarki pantografowe Medcom do autobusów elektrycznych. To już kolejna tego typu inwestycja, którą producent realizuje w ramach współpracy z Miejskimi Zakładami Autobusowymi. Najnowsze stacje szybkiego ładowania mają różne głowice ładujące, tym samym będą zasilać eBusy produkcji Solaris i Ursus.

Aktualnie po Warszawie porusza się 30 autobusów elektrycznych, jednak władze stolicy zapowiedziały kolejne inwestycje w autobusy niskoemisyjne. Firma Medcom od lat dostarcza m.in. napędy do autobusów elektrycznych MZA, jednak intensywny rozwój e-transportu w stolicy wymaga także zapewnienia odpowiedniej infrastruktury ładowania pojazdów. W związku z tym, już niedługo uruchomione zostaną kolejne ładowarki, które będą zasilały warszawski elektryczny transport miejski.

Infrastruktura ładowania e-busów od Medcomu
Na Konwiktorskiej stanęły dwie stacje szybkiego ładowania konstrukcji monolitycznej. Każda z ładowarek dostosowana jest do innego producenta autobusów. Pierwsza z nich – o mocy 200 kW – będzie obsługiwać autobusy produkcji Ursus, druga – o mocy 400 kW – dedykowana jest pojazdom firmy Solaris. Obie ładowarki mają budowę modułową z rezerwowym złączem ładowania plug-in typu CCS Type 2 do mocy 160 kW (200 A/800 VDC). Zastosowane moduły mocy w ładowarce wykonano w najnowszej technologii półprzewodnikowej SiC (węglik krzemu), która zapewnia m.in. wysoką sprawność układu na poziomie 95%. Należy podkreślić, że wszystkie deklarowane parametry ładowarek potwierdzone są raportem z badań i certyfikatem wystawionym przez niezależną jednostkę certyfikującą, posiadającą akredytację Polskiego Centrum Akredytacji.

"Inwestycja została przeprowadzona w sposób kompleksowy. Oprócz zaprojektowania i produkcji ładowarek w nowej technologii SiC, wykonaliśmy kompletną infrastrukturę zasilającą, tj. uzyskanie niezbędnych uzgodnień i decyzji lokalizacyjnych, opracowanie projektu zasilania i budowlanego, uzyskanie pozwoleń budowlanych, usunięcie kolizji m.in. wykonanie nowego przyłącza wodociągowego, uzyskaliśmy akceptację konserwatora zabytków oraz estety miasta. Tutaj warto zwrócić uwagę na prostą i minimalistyczną formę ładowarki, w której starannie dobrane detale i wyważona kolorystyka powodują, że konstrukcja w pełni wpisuje się w różnorodną architekturę otoczenia. Wykonaliśmy także okablowanie, przyłącza energetyczne oraz zdalny system nadzoru ładowarek z funkcją identyfikacji pojazdu i odczytu energii pobranej przez pojazd. Stacja wyposażona została w system alarmowy z powiadomieniem oraz monitoring wizyjny. Wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z wymaganymi prawem pozwoleniami, projektem organizacji ruchu tzw. POR i ustaleniami z ZDM" – mówi Grzegorz Grzegrzółka, Dyrektor ds. Energetyki w MEDCOM.

Ekologiczny transport w Warszawie
Produkty Medcomu pozwalają urzeczywistnić ogromne przedsięwzięcie. Miasto stawia na transport przyjazny środowisku. Dowodem na to jest ogłoszony w październiku ub.r. przetarg na zakup 130 autobusów elektrycznych. Jest to jeden z większych europejskich przetargów na dostawę elektrobusów i projektów w obszarze elektromobilności. Miejskie Zakłady Autobusowe stale inwestują w tabor elektryczny i niskoemisyjny, wpływając na rozwój ekologicznego transportu miejskiego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Medcom
MZA Warszawa
elektrobus
ładowarka

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....