TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowe jesienne kontrakty Solarisa
WWW.SOLARISBUS.PL - Opublikowano: 03.10.2012 09:49:15 1 komentarz
Nowe jesienne kontrakty Solarisa

W piątek 28 września br. firma Solaris podpisała z Miejskim Zakładem Komunikacyjnym umowę, na mocy której do Bydgoszczy zostaną dostarczone 24 nowoczesne, niskopodłogowe Solarisy Urbino.

Zgodnie z kontraktem będzie to 14 Solarisów Urbino 12 oraz 10 przegubowych Solarisów Urbino 18. Flotę bydgoskiego MZK zasilą pierwsze autobusy podpoznańskiego producenta. Na uwagę zasługuje wyjątkowo ekologiczny napęd autobusów spełniający normę EEV, najbardziej rygorystyczną ze wszystkich światowych norm emisji spalin.

- Bardzo się cieszymy, że w Bydgoszczy jeździć będą autobusy naszej marki. Zdajemy sobie jednocześnie sprawę z pokładanych w nas oczekiwaniach i obiecujemy ich nie zawieść. To niezmiernie istotne, iż polscy przewoźnicy inwestują w odnowę taboru, z którego codziennie korzystają tysiące pasażerów - mówi Małgorzata Olszewska, Dyrektor Pionu Sprzedaży i Marketingu w Solarisie.

Wszystkie nowe autobusy będą w pełni niskopodłogowe, co oznacza, że na całej ich długości nie będzie ani jednego stopnia. Znacząco ułatwia to korzystanie z komunikacji miejskiej, w szczególności osobom niepełnosprawnym oraz rodzicom z wózkami dziecięcymi. To właśnie z myślą o nich pojazdy zostały dodatkowo wyposażone w funkcję przyklęku, która pozwala na obniżenie wysokości wejścia z 320 do 250 mm oraz manualnie rozkładaną rampę w drugich drzwiach.

Nad bezpieczeństwem pasażerów czuwa system monitoringu składający się z 3 (w autobusach przegubowych 4) kamer. Uzupełniony jest on kamerą zamontowaną z przodu Urbino, rejestrującą to, co dzieje się tuż przed pojazdem. Zadbano również o bezpieczeństwo kierowcy: jego miejsce pracy mieści się w zabudowanej kabinie z możliwością zablokowania drzwi.

Miejski Zakład Komunikacyjny Sp. z o.o. w Bydgoszczy dołącza tym samym do grona ponad 110 przedsiębiorstw komunikacji miejskiej w Polsce, które do tej pory zakupiły pojazdy oznaczone symbolem zielonego jamnika. Za granicą Solaris obecny jest w 25 krajach Europy oraz w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Mieszkańcy Bydgoszczy mieli okazję poznać Solarisy już wcześniej. Do firm Mobilis, PKS Bydgoszcz oraz Port Lotniczy w Bydgoszczy dostarczono do tej pory łącznie 31 niskopodłogowych \'jamników\', jak popularnie nazywa się Solarisy.

Nie jest to jedyny kontrakt firmy Solaris jaki udało się pozyskać w ostatnich dniach w województwie kujawsko-pomorskim. Kolejne 5 sztuk Solarisów Urbino 12 zakupi do końca roku Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu. Pierwotnie przetarg ogłoszony przez toruńskiego przewoźnika określał dostawę 4 sztuk autobusów z silnikami diesel i jednego z silnikiem na CNG, jednak MZK zastrzegło sobie, że w przypadku nie wyłonienia dostawcy autobusu gazowego może zwiększyć zamówienie autobusów diesel z czterech do pięciu i tak też zrobiło. W przetargu wzięło udział dwóch oferentów AMZ Kutno z modelem City Smile 12 i Solaris z modelem Urbino 12. Ostatecznie okazało się, że to właśnie oferta podpoznańskiego producenta była tańsza i po podliczeniu wszystkich kryteriów oceny ofert miała najwięcej punktów.

Zasadniczo autobusy nie będą się różnić od tych jakie MZK kupowało w ostatnich latach, co jest niezwykle istotne, pod względem unifikacji taboru, zarówno dla kierowców jak i zaplecza technicznego. Po zrealizowaniu dostawy nowych autobusów toruńskie MZK będzie posiadać łącznie 25 sztuk autobusów marki Solaris, co stanowić będzie ponad 30% spośród taboru przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Solaris
MZK Bydgoszcz

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....