TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowe Conecto G dla Bydgoszczy
INFOBUS.PL - Opublikowano: 02.05.2019 15:00:04
fot. Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy, facebook.com

Rozpoczęły się dostawy nowej odsłony Mercedesów Conecto G do Bydgoszczy. Miejskie Zakłady Komunikacyjne stały się tym samym drugim polskim przewoźnikiem, który kupił je jako fabrycznie nowe.

Łącznie MZK odbierze od EvoBus Polska 11 przegubowych Conecto po faceliftingu. Pięć autobusów już dostarczono do Bydgoszczy. A to oznacza rozpoczęcie dostaw z ubiegłorocznego zamówienia. Przypomnijmy, że 11 września bydgoski przewoźnik podpisał z polskim dystrybutorem "gwiazd" umowę, która opiewała na 15 845 847,51 PLN brutto. Dało to cenę jednostkową za nowego Conecto G w wysokości 1 171 385,63 PLN netto. Była to bezapelacyjnie promocja przez duże “P".

Nowa odsłona Conecto debiutuje więc w kolejnym polskim mieście. Każdym z bydgoskich przegubowców może podróżować 140 pasażerów. 40 osób może liczyć na przejażdżkę na fotelach CSE. 17 siedzeń jest dostępnych z niskiej podłogi. Wejście na pokład tego w pełni niskopodłogowego pojazdu jest możliwe dzięki czterem wejściom w układzie 2-2-2-2.

Idziemy na tył Mercedesa. A tam mamy standard "gwiazdy". Autobus posiada stojący silnik OM970. To jednostka o pojemności skokowej niespełna 10,7 l. Ma ona 265 kW mocy oraz osiąga 1700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Naturalnie spełnia ona normę Euro 6. Silnik jest zblokowany z czterobiegową przekładnią Voith D864.6. Skoro nowa odsłona Conecto, to oczywiście nie mogło zabraknąć modułu rekuperacyjnego. Dzięki temu autobus ma charakteryzować się niższym spalaniem oraz większą żywotnością akumulatorów.

Bydgoski standard, czyli rozsądnie

Przestrzeń pasażerska jest klimatyzowana za pomocą dwóch agregatów firmy Konvekta. Naturalną wentylację zapewnia osiem okien uchylnych oraz sterowane elektrycznie szyberdachy. Autobusy wyposażono w monitoring. Pasażerowie mają zapewniony dostęp do gniazd USB, a także sieci WiFi.

W autobusach co prawda zabrakło biletomatów, ale... są kasowniki Mennicy Polskiej. A te operują na jej autorskim Open Payment System. Dzięki temu urządzenie łączy w sobie funkcje kasownika i automatu biletowego. Co prawda możliwy jest zakup tylko biletów elektronicznych i tylko za pomocą płatności bezgotówkowej, ale to w końcu przyszło. A Bydgoszcz to drugie polskie miasto, które chce w całości przejść na taki system.

Skoro jesteśmy w Bydgoszczy to nie zapomniano o komforcie pracy kierowców. A to dzięki zastosowaniu wydzielonej i w pełni odseparowanej od przestrzeni pasażerskiej kabiny dla kierującego. Jest ona zabudowana na pełnej szerokości autobusu (z dwoma niezależnymi wyjściami). To jednak nie wszystko. Prowadzący ma także do dyspozycji agregat Konvekta KL20E, który chłodzi i grzeje jego stanowisko pracy.

MZK konfigurując system informacji pasażerskiej postawiło na kompaktowy pakiet. Oparto go na urządzeniach bydgoskiego Pixela. Każdy Conecto G jest wyposażony w cztery zewnętrzne wyświetlacze diodowe o wysokiej rozdzielczości, w tym jeden dedykowany dla pasażerów niedowidzących. W środku za kabiną zamontowano diodową tablicę XTL 120x16. Do tego dochodzą głosowe zapowiedzi przystanków i GPS. Całością steruje autokomputer XC-6 z terminalem PTD-10, który posiada dotykowy interfejs.

Bydgoszcz to kolejne miasto w Polsce, w którym na stałe zagości nowa generacja Mercedesa Conecto. Autobusy z tej rodziny są już obecne w Białymstoku, Krakowie oraz Zielonej Górze. Bydgoszcz ma jednak więcej wspólnego z pierwszym i ostatnim miastem z tej trójki. MZK jest bowiem trzecim odbiorcą w naszym kraju, który zdecydował się na ich zakup jako fabrycznie nowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MZK Bydgoszcz
Mercedes
EvoBus
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....