TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowa Sól bez zajezdni, ale za to z transportowym zarządem
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.07.2018 13:00:09
Nowa Sól bez zajezdni, ale za to z transportowym zarządem; fot. Urząd Miasta w Nowej Soli

1 lipca, na terenie sześciu gmin powiatu nowosolskiego, rozpoczęła funkcjonowanie samorządowa komunikacja autobusowa. Autobusy Solaris Urbino 8,9LE (26) i Autosan SanCity 12LF (4) pojawiły się na czas - gorzej z infrastrukturą.

Jak powiedział lokalnej prasie Mirosław Paszkiewicz, prezes spółki MPK SubBus w Nowej Soli największym kłopotem jest brak bazy autobusowej, której budowa i wyposażenie jest na ukończeniu. Przypomnijmy, że kontrakt na jej budowę podpisano 4 maja 2017 r., z firmą Exalo Driling Spółka Akcyjna z siedzibą w Pile. Powstaje ona niedaleko południowej obwodnicy miasta, a jej bryła oraz kolory nawiązują do przemysłowego charakteru zabudowy sąsiedniej strefy przemysłowej. Zawarty w umowie termin wykonania inwestycji to 30 kwiecień 2018 roku.

Prawie 300 przystanków

Miasto czeka też na odbiór całej infrastruktury przystankowej. Na trasach 38 linii stanie blisko 300 wiat. Aktualnie budowlańcy kończą je stawiać i trwa kosmetyka po ich montażu. Wiaty bardzo nam się podobają. Mają nowoczesną, spokojną formę i stonowane kolory. Taki transportowy minimalizm.

Na ukończeniu jest też system dynamicznej informacji pasażerskiej oraz elektronicznego biletu. Dlatego warto tutaj pochwalić Nową Sól za wybór wakacyjnego lipcowego terminy na rozruch komunikacji. Prawdziwy komunikacyjny sprawdzian nastąpi 1 września, kiedy trzydzieści autobusów, jakimi dysponuje spółka MPK SubBus rozpocznie regularną obsługę gminnych linii.

Zajezdnia będzie składała się z budynku administracyjno-biurowego, budynku stacji obsługi autobusów, budynku stacji paliw, wiaty stacji paliw, wiaty parkingowej, budynku obsługi, hali warsztatowej.

Transportowy zarządca

Z kolei od 1 lipca w strukturach Urzędu Miejskiego w Nowej Soli działa Biuro ds. Transportu Zbiorowego. Do najważniejszych jego zadań należy m.in. organizowanie komunikacji miejskiej oraz planowanie rozwoju komunikacji miejskiej. Biuro ma też kreować politykę zrównoważonego rozwoju transportu z punktu widzenia pasażera, opracowywać rozkłady jazdy i wprowadzać na bieżąco zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zakres obowiązków obejmuje też wszelkie sprawy związane z emisją biletów. Numer telefonu do BdsTZ: 68 459 0331 / komunikacja@nowasol.plSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
zajezdnia
SubBus Nowa Sól

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....