TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowa minibusowa linia w Gdańsku. W Kokoszkach
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.12.2016 13:51:09 2 komentarze
Nowa minibusowa linia w Gdańsku. W Kokoszkach

Od połowy stycznia 2017 r. w Gdańsku ruszy nowa "dzielnicowa" linia autobusowa, która zapewni wygodniejszy dojazd do Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Po Kokoszkach będą jeździć minibusy mieszczące 32 osoby. Nowa linia uruchomiona zostanie 15 stycznia 2017 r. Będzie miała numer 268.

Mieszkańcom brakowało bezpośredniego dojazdu do przystanku PKM Kiełpinek. Zwrócili się więc, przed kilkoma miesiącami, do władz Gdańska z prośbą o zajęcie się tym problemem. Przedstawiciele gdańskiego Zarządu Transportu Miejskiego przeanalizowali sytuację i postanowili... upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Niedługo po spotkaniu z prezydentem Adamowiczem zaproponowali utworzenie wewnętrznej linii autobusowej, która zasili Pomorską Kolej Metropolitalną.

- Dla nas kluczowe jest wzmacnianie PKM, która jest nową osią komunikacyjną w Gdańsku i powinna przejąć część ruchu - podkreśla Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska. - Co do konkretnych rozwiązań na terenie Kokoszek - zwróciliśmy się do Rady Dzielnicy o wyznaczenie trasy. Praktycznie cały przebieg nowej linii został zgłoszony właśnie przez zarząd dzielnicy - dodaje.

Zaproponowany przebieg "dzielnicowej" linii to: PKM Kiełpinek, Szczęśliwa, Al. Kazimierza Jagiellończyka, Kartuska, Kalinowa, Malinowa, Kminkowa, Azaliowa, Szafranowa, Św. Brata Alberta, Osiedlowa, Fabryczna, Nowatorów, Budowlanych, Maszynowa, Nowatorów, Metalowców, Św. Brata Alberta, Szafranowa, Azaliowa, Kminkowa, Malinowa, Kalinowa, Otomińska, Goplańska, pętla Węsierska, pętla Goplańska, Otomińska, Kartuska, Al. Kazimierza Jagiellończyka, Szczęśliwa, PKM Kiełpinek.

Komunikacyjny kompromis

- To propozycja na dobry początek, choć zdajemy sobie sprawę, że zapotrzebowanie na komunikację jest dużo większe. Kiedy nowa wewnątrzdzielnicowa linia będzie już funkcjonować, będziemy się przyglądać temu, jakim cieszy się zainteresowaniem. Jeżeli na niektórych odcinkach będzie ono niewielkie, wówczas będziemy myśleć o ewentualnych korektach. Niewykluczone więc, że w przyszłości "wypadnie" któraś z ulic, a w jej miejsce dołączona zostanie inna ulica ? tłumaczy Krzysztof Nowotarski, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Kokoszki. - Muszę też zaznaczyć, że nie chcieliśmy kierować tej linii na ul. Kartuską. Powód jest jeden: gdybyśmy się na to zdecydowali, autobus więcej stałby w korkach niż jeździł.

Uchwałę w sprawie wyrażenia opinii na temat utworzenia dzielnicowej linii autobusowej radni Kokoszek podjęli na ostatniej w tym roku sesji, która odbyła się 22 grudnia.

- Chcielibyśmy, by nowa linia miała jak najdłuższą trasę, ale jesteśmy ograniczeni tzw. wozokilometrami, a konkretnie - budżetem na ten cel. Do dyspozycji mamy 253 wozokilometry, które pozwoliły połączyć nową linią większość osiedli w naszej dzielnicy - mówi Witold Bądkowski, przewodniczący Rady Dzielnicy Kokoszki. - Oczywiście, będziemy się starać o większą liczbę wozokilometrów, dzięki którym w przyszłości uda się połączyć m.in. z ul. Bysewską

Zmian nie wyklucza też Piotr Grzelak.

- Jesteśmy otwarci na pewne korekty w ramach liczby wozokilometrów, które przeznaczyliśmy na tą linię. By móc wprowadzić zmiany, spełnione muszą być także warunki techniczne, a więc autobus będzie musiał przejechać bez problemu zaproponowaną trasą, oraz warunki racjonalne: nie puścimy autobusu np. przez pole - zaznacza wiceprezydent Grzelak.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Gdańsk
ZKM Gdańsk
MINI
  • Staszek – 28.12.2016

    Lepszy bylby zwykly przystanek PKM na Kokoszkach jak Wielki Kack, albo puszczenie przejscie rownolegle ze zjazdem z obwodnicy nad PKM zeby moc dojsc do Kielpinka. Wystarczy zrobic chodniki przy dzialkach i po sprawie!

  • Ewa – 28.12.2016

    Popieram Staszka1

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....