TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

NIK krytycznie o KZK GOP
PAP - Opublikowano: 30.01.2015 20:47:10 3 komentarze
NIK krytycznie o KZK GOP
Ustawianie przetargów, niepłacenie podatków, błędy przy wdrażaniu systemu informacji pasażerskiej - to tylko niektóre z zarzutów NIK do Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Najwyższa Izba Kontroli oceniła negatywnie działalność zrzeszającego 27 gmin Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Najwięcej zastrzeżeń izby dotyczyło przetargów organizowanych przez spółkę. Kontrolerzy zakwestionowali cztery z nich o wartości przekraczającej 3,1 mld zł. Zdaniem izby przetargi na wykonywanie usług publicznego transportu zbiorowego w ramach ww. czterech postępowań, formułowane były w ten sposób, że podmiotami, które je spełniały w pełnym zakresie były wyłącznie spółki transportowe, których jedynymi udziałowcami były gminy będące jednocześnie członkami Związku. -„Ten zaś mechanizm nie dawał możliwości uzyskania efektu wynikającego z konkurencji pomiędzy wykonawcami, czyli optymalizacji kosztów i jakości kupowanych przez KZK GOP świadczeń' - napisano w raporcie z kontroli. Ponadto NIK zarzuciła związkowi, że nie odprowadził prawie 1,4 mln zł podatków od przychodów członków organów oraz pracowników KZK GOP.   Ponadto związek miał zapłacić prawie 85 tys. zł za niewykonaną usługę emisji telewizyjnej cykli wyprodukowanych reportaży i wywiadów, co nastąpiło w wyniku nierzetelnego odbioru przedmiotu umów. Nieprawidłowości dotyczyły także zamówienia na usługi prawnicze na kwotę 764,7 tys. zł, którego udzielono w trybie z wolnej ręki, mimo niewystąpienia co najmniej jednej z okoliczności, określonych w art. 5 ust. 1a ustawy Pzp. NIK stwierdziła też szereg błędów przy wdrażaniu Śląskiej Karty Usług Publicznych oraz Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Zdaniem kontrolerów specyfikacja zamówienia na wykonanie projektu została przygotowana nierzetelnie, co spowodowało opóźnienia w realizacji tych projektów. Ponadto związek wypłacił 6 mln zł wynagrodzenie wykonawcy, mimo niewykonania przez niego umowy w pełnym wymaganym zakresie. Powstały w 1991 r. KZK GOP (powstały w 1991 r.) zrzesza łącznie 27 gmin z terenu województwa śląskiego, a jego podstawowym zadaniem jest wspólne zaspokajanie potrzeb gmin w zakresie lokalnego transportu zbiorowego oraz skorelowanych z nim innych usług publicznych.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
NIK
KZK GOP
 • jan34 – 31.01.2015

  No to czyjaś glowa spadnie i może wyniknie z tego coś dobrego dla regionu.

 • PKT – 31.01.2015

  Nikomu nic nie spadnie jak Tramwaje Śląskie ukradły 200 milionów to po kontroli NIK nikomu włos z głowy nie spadł, to dlaczego teraz miałoby być inaczej?

 • www – 31.01.2015

  Nic nigdy na Górnym Śląsku w komunikacji się nie zmieni. Zamiast poprawiać rozkłady to wprowadzają dziwaczne rozwiązania typu wsiadanie przednimi drzwiami za co podnieśli wypłaty dla przewoźników, a powinni zrobić coś dobrego dla pasażera. To że autobus zamiast 10 minut jedzie przez sprawdzanie biletów ponad 15 nikogo nie obchodzi. Siatka połączeń była i jest byle jaka. No jest świetnie. Tylko właściwie co? Nic dziwnego, że w GOP-ie trzeba mieć samochód, żeby normalnie funkcjonować. Inaczej się nie da.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....