TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Niepełnosprawni na linii dworzec-lotnisko. We Wrocławiu
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.12.2018 08:00:02
Niepełnosprawni na linii dworzec-lotnisko. We Wrocławiu

Dobra współpraca Polbus-PKS i Wrocławia pozwoliła w szybkim tempie dostosować linię z dworca na lotnisko do potrzeb osób niepełnosprawnych. To inwestycje w infrastrukturę oraz tabor.

Obniżone podjazdy, linie dla osób niedowidzących, specjalnie przystosowane autobusy, przeszkolona obsługa oraz wydłużony czas w strefie Kiss and Fly - to najnowsze udogodnienia wprowadzone dla osób z niepełnosprawnościami poruszających się na trasie między Dworcem Autobusowym a Portem Lotniczym.

-"Chcemy budować Wrocław w taki sposób aby był miastem dla wszystkich, bez barier, włączającym osoby niepełnosprawne. Ruch turystyczny we Wrocławiu z roku na rok jest coraz większy, i coraz więcej z tych turystów to osoby z niepełnosprawnościami. Podczas ostatniego spotkania z zarządem Dolnośląskiego Stowarzyszenia Osób Niewidomych i Słabowidzących mówiliśmy o potrzebie dodatkowego oznaczenia tego miejsca, tak aby osoby które mają różne dysfunkcje mogły czuć się w tym miejscu jeszcze bardziej komfortowo. Od dziś przestrzeń dworca autobusowego jest jeszcze dla tych osób jeszcze bardziej dostępna i przyjazna.- mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Dworzec

Na drzwiach wejściowych do dworca oraz przed przejściami dla pieszych pojawiły się taśmy ostrzegawcze, które w znaczny sposób ułatwiają poruszanie się osobom niewidomym. Wszystkie podjazdy zostały też obniżone z myślą o osobach poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na każdym stanowisku zamontowane zostały również linie wyznaczające wejście do autobusu. Wszystkie osoby z niepełnosprawnością mogą liczyć na pomoc przeszkolonych pracowników, których mogą wezwać za pomocą przycisków zlokalizowanych przy wejściach na dworzec. Dostosowane zostały również windy.

-"Cieszę się, że zgodna współpraca POLBUS-PKS, środowisk niepełnosprawnych i Prezydenta Sutryka pozwoliła w szybkim czasie uczynić Dworzec Wrocław miejscem przyjaznym dla osób z niepełnosprawnością, a dostosowane autobusy lotniskowe jako jeden z pierwszych elementów, które dostrzegają turyści będą dobrą wizytówką Wrocławia - mówił Krzysztof Balawejder, prezes PKS Polbus.

Autobus

Ułatwienia pojawiły się również w autobusach, które kursują między Dworcem a wrocławskim Portem Lotniczym. Linię WRO Airport Express obsługiwać będą specjalnie przystosowane autobusy, w których zostały zamontowane windy. Przy ich pomocy, osoby na wózkach bezpiecznie i szybko będą mogły dostać się na pokład.

-"Winda pokonuje schody do autobusu w 15 sekund a to bardzo szybko. Zanim człowiek się obejrzy jest już w środku. Jest w nim wiele miejsca. Matki z dzieckiem, które mają wózek również mogą czuć się tu bezpiecznie. Podróż mija bardzo szybko. W autobusie zainstalowane są monitory, które pozwalają śledzić pasażerom listy odlotów i przylotów. - mówiła Agata Roczniak z Wrocławskiej Rady Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych

Lotnisko

Dodatkowo wszystkie osoby z niepełnosprawnością, które przy Porcie Lotniczym zaparkują w strefie Kiss and Fly, mogą parkować 10 minut dłużej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
niepełnosprawni
PKS Polbus
Wrocław

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....