TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Niemieckie stowarzyszenia autobusowe walczą z wirusem
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.03.2020 12:00:32
Niemieckie stowarzyszenia autobusowe walczą z wirusem

Federalny Związek Niemieckich Przedsiębiorstw Autobusowych i Autokarowych (bdo) oraz Stowarzyszenie Niemieckich Firm Transportowych (VDV) biorą aktywny udział w walce z epidemią.

- "Dla przemysłu autobusowego bardzo ważna jest, jak najszybsze ograniczenie epidemii " - podsumowała 5 marca dyrektor generalna bdo Christiane Leonard.

Autokary a wirus

W związku z rosnącą liczbą zachorowań, niemieckie firmy autobusowe w Niemczech podjęły inicjatywę, aby we wszystkich autokarach na liniach międzynarodowych wypełniać ankiety lokalizacyjne.

W Polsce taki obowiązek wprowadziło Ministerstwo Zdrowia, o czym pisaliśmy TUTAJ

Jak poinformował Federalny Związek Niemieckich Przedsiębiorstw Autobusowych i Autokarowych (bdo), niemiecki przemysł autobusowy weźmie czynny udział w walce z koronawirusem za pomocą tego środka. Stowarzyszenie z Federalnym Ministerstwem Transportu wzięło na siebie wprowadzenie tzw. karty wyjścia po tym, jak zasugerował to rozwiązanie zespół kryzysowy z Federalnego Ministerstwa Zdrowia i Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Firmy członkowskie bdo zostaną jak najszybciej poinformowane o skoordynowanej procedurze i otrzymają szablony takiej karty.

Ankiety zawierają dane kontaktowe pasażerów z krajów podwyższonego ryzyka, które mogą być następnie wykorzystane w przypadku wykrycie wirusa. Ministerstwo spraw wewnętrznych wcześniej zdecydowało, że podróżni powracający do Niemiec z Chin, Korei Południowej, Japonii, Iranu i Włoch powinni zgłosić swoje miejsce pobytu władzom.

System ten jest obecnie wdrażany również w przypadku podróży autobusowych.

Ankiety w transporcie publicznym?

Z kolei sceptycznie do tego pomysłu odniósł się szef stowarzyszenia Niemieckich Firm Transportowych (VDV), Oliver Wolff, który zwrócił uwagę na fakt, że nie jest możliwe rejestrowanie pasażerów w anonimowym i masowym transporcie w autobusach i pociągach.

W ten sposób odniósł się on do wypowiedzi federalnego Ministra Zdrowia Jensa Spahna, że Niemcy stają w obliczu epidemii i powinny kontrolować również ruch kolejowy, autobusowy i kolejowy z regionów dotkniętych wirusem SARS-CoV-2.

VDV w pełni popiera proponowane środki zapobiegawcze rządu federalnego i zespołu kryzysowego, ale jednocześnie zwraca uwagę na fakt, że transport publiczny to codziennie około 30 milionów ludzi w autobusach i pociągach, co skutecznie uniemożliwia ich rejestrację.

- "Należy podjąć odpowiednie środki w celu zapewnienia najwyższego poziomu higieny - powiedział dyrektor generalny VDV Oliver Wolff. "Jednocześnie należy wziąć pod uwagę, że transport autobusem czy pociągiem odbywa się bez obowiązkowej rejestracji, tj. anonimowo. Jest to decydująca różnica w stosunku do ruchu lotniczego".

Na koniec szef VDV dodał, że wszyscy członkowie stowarzyszenia mają przygotowane już procedury co do zachowania się w sytuacjach pandemii. Takie wytyczne dla firm transportowych powstały w 2009 r. , kiedy w Niemczech wybuchła tzw. "świńska grypa".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
Niemcy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....