TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Neoplan dostarczy prawei 400 autobusów do Dubaju
Dariusz Więcławski 24.04.2007 - Opublikowano: 24.04.2007 21:17:56
Neoplan dostarczy prawei 400 autobusów do Dubaju

Zarząd Dróg i Komunikacji (RTA) w Dubaju, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zamówił blisko 400 autobusów Neoplan, które w większości zostaną dostarczone na przestrzeni 2008 r. Zamówienie, uzyskane za pośrednictwem firmy United Motors &Heavy Equipment Co. z Dubaju –lokalnego przedstawiciela NEOMAN Bus Group, jest punktem zwrotnym w strategii ekspansji międzynarodowej MAN Nutzfahrzeuge Group. Prezes zarządu RTA, Mattar Al Tayer, przedstawił plany dotyczące wymiany taboru wspólnie z Joachimem Dürrem, prezesem zarządu NEOMAN Bus oraz Martinem Scharrerem, członkiem zarządu ds. sprzedaży i marketingu, podczas konferencji zwołanej 4 kwietnia w Dubaju. Zamówienie dotyczy niskopodłogowych autobusów miejskich Neoplan Centroliner, wyposażonych w silniki MAN D20 Common-Rail Euro 4, pracującym w technologii PUREdiesel (bez konieczności tankowania roztworu AdBlue), który jest zupełną nowością w tym pustynnym kraju, podobnie jak niskopodłogowa konstrukcja autobusu z przyklękiem. 170 z zamówionych 400 pojazdów to nowo opracowane modele piętrowe Neoplan Centroliner DD, które mają 4,3 m wysokości, czemu zawdzięczają dużą ilość cenionej przestrzeni nad głową także na górnym pokładzie. Na dole znajduje się 28, a na górze –49 miejsc siedzących. Wszystkei pojazdy zostaną wyprodukowane w niemieckich zakładach Neoplana w Pilsting i Plauen. Oprócz tego, dostarczone zostanie także 150 autobusów przegubowych Neoplan Centroliner GL o długości 18,75 m, mieszczący 48 foteli pasażerskich. Obecnie, koncern NEOMAN jest jedynym producentem autobusów przegubowych o maksymalnej dopuszczalnej długości 18,75 m. Zamówienie uzupełnia 75 autobusów solo Centroliner, mieszczących na pokładzie 34 fotele pasażerskie. Pojazdy te zostaną wyprodukowane w kooperacji przez zakłady w Starachowicach i Salzgitter. Autobusy będą posiadały dodatkowe wyposażenie, zamówione przez przewoźnika, związane ze specyfiką rynku. Dotyczy to m.in. układu klimatyzacyjnego o większej mocy, dodatkowej izolacji silnika, wyposażonego w dodatkową chłodnicę, system gaśniczy w komorze silnika, kurtyny powietrzne w drzwiach wejściowych czy wydzielona przestrzeń dla matek z dziećmi. Pojazdy zostaną wyposażone w system informacji pasażerskiej IBIS z wyświetlaczami LED oraz system umożliwiający dostęp do sieci przez WLAN. Wewnątrrz zostaną zamontowane dodatkowe monitory LCD pokazujące informację pasażerską lub reklamy. Zamówienie jest częścią programu całkowitej przebudowy systemu komunikacji miejskiej w 2,6-milionowym Dubaju. Planuje się, że w ciągu 5 lat, tabor autobusowy ulegnie podwojeniu (do 1900 szt. w 2009 r.), umożliwiając rozbudowę systemu transportu publicznego o ok. 30%. Oznacza to konieczność budowy nowych, nowocześniejszych zajezdni, zdolnych pomieścić po 250 autobusów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Neoplan
Dubaj
Neoman
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....