TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nareszcie! Miechów kupi 2 małe elektrobusy od Ursusa
INFOBUS.PL - Opublikowano: 22.02.2019 14:00:02
fot. Ursus Bus

Wreszcie się udało. Miechów w trzecim podejściu wybrał dostawcę dwóch elektrobusów klasy MIDI z dedykowanymi ładowarkami. Miasto dołożyło do budżetu i dzięki temu mogło zaakceptować ofertę Ursusa.

Przypomnijmy, że Miechów trzy razy był zmuszony szukać dostawcy dwóch małych "elektryków". Pierwszy przetarg ogłoszono w połowie kwietnia 2018 r. Pisaliśmy o nim tutaj. Miasto otrzymało w nim oferty od Solarisa i Ursusa. Urzędnicy nie zdecydowali się na zwiększenie budżetu i unieważnili postępowanie. W kolejnym na udział obok Ursusa zdecydował się także SOR jednak i ten został anulowany. I to mimo faktu, że czeski producent zaoferował elektrobusy minimalnie powyżej kosztorysu. Nowy przetarg ogłoszono na początku grudnia, a wymagania pozostały bez zmian.

Miechowskie “elektryki" dalej mają mieć nadwozia o długości 8 – 10 m, szerokości 2,4 – 2,55 m, wysokości do 3,4 m,. Każdy musi umożliwiać podróż min. 45 pasażerom, w tym chociaż 18 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez dwa wejścia w układzie 1-2-0 lub 2-2-0.

Pojazdy mają być napędzane silnikiem synchronicznym o mocy min. 160 kW. W kwestii doboru baterii miasto zostawiło oferentom wolną rękę. Ładowanie elektrobusów będzie się odbywało poprzez złącze plug-in. Dostawa elektrobusów oraz montaż ładowarek ma zostać zrealizowany do 22 listopada 2019 r.

10 stycznia upłynął termin składania ofert. Niezmiennie na zakupy miechowski magistrat miał przygotowane 3 499 379 PLN brutto. To oznacza, że za jednego urzędnicy byli gotowi przeznaczyć 1 422 511,79 PLN netto. Nie pierwszy z resztą raz wskazywaliśmy, że to niezbyt dużo. Jedyna otwarta półtora miesiąca temu oferta przewyższała te szacunki.

Na jej przedstawienie kolejny raz zdecydował się Ursus. W porównaniu z poprzednim przetargiem cena uległa nieznacznemu obniżeniu z 4 600 200 PLN brutto do 4 499 340 PLN brutto. To oznacza spadek ceny jednostkowej CS10LFE z 1 870 000 PLN netto do 1 829 000 PLN netto. Oczywiście w pakiecie z premiowaną przez urzędników siedmioletnią gwarancją na baterie.

Pozostało oczekiwanie na ruch miasta. Miechów za każdym razem nie korygował swojego zaniżonego kosztorys w stosunku do realiów rynkowych. Tym razem urzędnicy jednak zrozumieli ten błąd i zdecydowali się na dorzucenie dodatkowych pieniędzy.

Dzięki temu dziś mogli oni zaakceptować ofertę Ursusa. Teraz tylko umowa i zacznie się odliczenia do dostaw elektrycznych "dziesiątek" producenta z Lublina. Od dziś licząc na dostawę będzie równe dziewięć miesięcy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Miechów
UM
Ursus
elektrobus
 • Mateusz Sikorzyński – 22.02.2019

  Te wozy, powinny być LE. Wtedy bateria pod siedzeniami oraz na dachu i lepiej sobie autobusy poradzą

 • Christopher Lambers – 22.02.2019

  Sehr viel Ähnlichkeit zu Solaris.

 • Maciej Tomaszewski – 22.02.2019

  Krzysztof Lipień :D

 • Marcin Maciocha – 22.02.2019

  W zasadzie to niezły pasztet w 2 podejściu mieli niewiele droższe Sory od budżetu a teraz odrzucili po 400k żeby mieć Ursusy...

 • Krzysztof Adamczewski – 22.02.2019

  O, nie wiedziałem że John Deere robi też autobusy 🤣

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....