TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Najważniejszy symbol Gdyni? Trolejbusy!
InfoBus.pl - Opublikowano: 11.05.2020 18:00:32
Najważniejszy symbol Gdyni? Trolejbusy!; fot. fot. Kamil Złoch UM Gdynia

Gdyńska sieć trolejbusowa okazała się największą dumą miasta w minionym 30-leciu.

Tak przynajmniej wynika z plebiscytu "Supermiasta", zorganizowanego przez Gazetę Wyborczą właśnie z okazji trzydziestej rocznicy pierwszych w historii III RP wyborów do rad gmin. Rezultat głosowania poznaliśmy 8 maja. Przypomnijmy, że to kolejne miasto, które wybrało komunikację za najważniejsze wydarzenie  – o wyborze Zielonej Góry pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ. Bardzo dobrze!

Idea konkursu

Plebiscyt "Supermiasta" przeprowadzony był w kilkunastu miastach w całej Polsce. W zabawie udział wzięła również Gdynia. Dziennikarze lokalnego wydania Gazety Wyborczej wskazali najciekawsze ich zdaniem inicjatywy ostatniego 30-lecia, a mieszkańcy i sympatycy miasta mogli oddawać na nie swoje głosy.

-"Z całą pewnością przez ostatnie trzydzieści lat wiele się w Gdyni zmieniło. Rozwój miasta to w dużej mierze również zasługa świadomych mieszkańców, którzy chcą żyć w pięknym i nowoczesnym miejscu. W Gdyni możemy być dumni nie tylko z konkretnych inwestycji, przyjaznej środowisku sieci trolejbusowej, instytucji kultury czy wyjątkowych w skali kraju wydarzeń sportowych i rozrywkowych, ale także ze zbudowanej przez lata silnej wspólnoty mieszkańców, opartej na poczuciu tożsamości i miłości do Gdyni – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Z wynikiem 22% …

Dla wielu wybór z pewnością nie był łatwy. Ostatecznie jednak - z wynikiem 22% wszystkich głosów - laureatem plebiscytu została sieć gdyńskich trolejbusów. Lublin, Tychy i właśnie Gdynia to jedyne miasta w Polsce, w których spotkać można pojazdy tego typu. Gdyńska sieć jest jednak największa, a swoim zasięgiem obejmuje również sąsiedni Sopot. Przyjazne dla środowiska trajtki to charakterystyczny i nieodłączny element naszego miasta. W ciągu ostatnich lat sieć trolejbusowa znacznie się rozwinęła. Zbudowano nowoczesną zajezdnię i wymieniono tabor, w którym pojawiły się pojazdy łączące zasilanie elektryczne z napędem na baterie. Dzięki temu trolejbusy mogą dojechać w miejsca bez sieci trakcyjnej. Skorzystały z tego takie dzielnice jak Wielki Kack czy Demptowo, do których dojeżdżają obecnie linie 29 i 34. W niedalekiej przyszłości, za sprawą inwestycji prowadzonej na ul. Janka Wiśniewskiego, trolejbusami dojedziemy także na północ miasta.

-"Pojazdy zeroemisyjne to przyszłość komunikacji zbiorowej. Gdynia konsekwentnie stawia na czyste powietrze, wysoką jakość życia i komfort swoich mieszkańców. Możliwość dojazdu do północnych dzielnic przy wykorzystaniu nowoczesnych i ekologicznych środków transportu to realizacja naszej długofalowej strategii rozwoju – wyjaśnia Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Pozostałymi propozycjami w plebiscycie były: połączenie promowe ze Szwecją (prom do Karlskrony), Gdyńskie Forum Sportu, Trasa Kwiatkowskiego, Gdynia filmowa, Muzeum Emigracji, zloty żaglowców i imprezy żeglarskie, Open'er Festival i architektura gdyńskiego modernizmu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konkurs
trolejbus
Gdynia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....